کد خبر: 3843431
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۷
گروه اجتماعی ــ فرمانده ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد، راهبرد امروز نیروهای مسلح را در خط ولایت بودن، به روز بودن و در کنار مردم و فدایی ملت بودن دانست.

به گزارش ایکنا از فارس، امیر سرتیپ دوم ابوالقاسم رضایی، فرمانده ارشد ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد امروز، 29 شهریورماه در سخنرانی پیش از نماز جمعه امروز شیراز با گرامیداشت هفته دفاع مقدس تأکید کرد: باید از گنجینه دفاع مقدس به بهترین شکل ممکن از جمله با مستندسازی خاطرات، رویدادها و آثار و برکات آن دفاع و حفاظت کنیم.

وی افزود: بر همین اساس چنانچه هر یک از رزمندگان دوران دفاع مقدس و مردم ولایتمدار فارس از آن دوران خاطراتی دارند درب‌های دفاتر و مراکز نظامی ارتش بر روی آن‌ها باز است تا خاطرات آن‌ها مستندسازی شود.

فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: تمام دستاوردها و موفقیت‌های امروز کشور و امنیت و آرامشی که بر کشور حاکم است و همچنین پیشرفت‌هایی که در زمینه تولید تجهیزات دفاعی و نظامی داشته‌ایم همه از دستاوردهای دفاع مقدس است و باید قدر این گنجینه را بدانیم.

رضایی با بیان اینکه دفاع مقدس سبب ایجاد وحدت فرماندهی، وحدت مردم با یکدیگر و با نیروهای مسلح و وحدت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی شد، بیان کرد: استکبار شرق و غرب پس از پیروزی انقلاب اسلامی با هدف از پا درآوردن و از بین بردن این انقلاب نوپا حزب بعت عراق را برای حمله به کشورمان تجهیز و تشویق کرد اما این جنگ تحمیلی که ما آن را تبدیل به دفاع مقدس کردیم سبب تقویت نظام اسلامی شد.

به گفته وی، یک زمان اجازه نمی‌دادند که ما حتی سیم خاردار وارد کشور کنیم اما امروز به حدی از پیشرفت رسیده‌ایم که انواع سلاح ها را تولید می کنیم.

فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امروز راهبرد نیروهای مسلح در خط ولایت بودن، به روز بودن و در کنار مردم و فدایی ملت بودن است، افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی امروز با الگوگیری از دفاع مقدس دست در دست یکدیگر و تحت فرماندهی فرمانده کل قوا برای دفاع از ایران اسلامی آماده هستند.

رضایی با اشاره به ایده پردازی در صنعت دفاعی کشور، گفت: فرایند ایده‌پردازی در این صنعت تا عملیاتی و تبدیل به سلاح و محصول شدن از استاندارد جهانی هم جلوتر است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: