کد خبر: 3843224
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷
گروه اجتماعی ـ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینكه دفاع مقدس موضوعی فراجناحی و فرادستگاهی است، گفت: باید تمام تلاش‌ها و اقدامات به تبیین دلاوری‌ها و مسایل فرهنگی جبهه و جنگ پرداخته شود.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، سیداحمد احمدی‌زاده، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری امروز، 27 شهریورماه در جلسه هفته دفاع مقدس که به‌صورت ویدئو کنفرانس با فرمانداران شهرستان‌های استان در محل سالن غدیر پادگان امام حسین(ع) سپاه فجر فارس برگزار شد، گفت: هماهنگی‌های مطلوب فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی سطح استان در برگزاری برنامه‌های فرهنگی هفته دفاع مقدس که با اهتمام ویژه و جدیت وافر خود را به کار بسته و تمام قد این موضوع را دنبال کردند، قابل ستایش و قدردانی است.
وی، موضوع دفاع مقدس و پاسداشت رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را موضوعی شرعی و اعتقادی و نیز تکلیفی قانونی دانست و اضافه کرد: بر اساس شیوه‌نامه و دستورالعمل‌های اعمال شده در خصوص ضرورت گرامیداشت سی و نهمین سالگرد دفاع مقدس و خاصه مراسم نکوداشت ایثارگران گرانقدر با مکاتبه‌های صورت گرفته با فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی اقدامات و راهبردهای اصلی برای این هفته بسیار مبارک نیز برنامه‌های این هفته اعلام شده و سهمیه شهرستان‌ها برای قدردانی نیز مشخص و تدابیر و تمهیدات لازم اتخاذ شده است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با بیان اینكه دفاع مقدس موضوعی فراجناحی و فرادستگاهی است و باید تمام تلاش‌ها و اقدامات به تبیین دلاوری‌ها و مسایل فرهنگی جبهه و جنگ پرداخته شود، گفت: هفته دفاع مقدس هفته مغتنمی است که بتوانیم گوشه‌ای از رشادت‌ها و جانفشانی‌های ایثارگران عزیز را به نسل جدید منتقل کنیم و این گفتمان بین نسلی که تا حدودی در تبیین و انتقال آگاهانه ارزش‌های دفاع مقدس به نسل‌های آینده غفلت کرده‌ایم، واجب است در این فرصت مناسب به این موضوع پرداخته شود.
وی با تأکید بر اینکه در طول برگزاری هفته دفاع مقدس عملکرد فرمانداران ارزیابی دقیق انجام خواهد شد، افزود: در پایان هفته دفاع مقدس در جمع‌بندی نهایی از فرماندارانی که توانسته‌اند هماهنگی و انسجام بهتر و پررنگ‌تر وارد عمل شوند، قدردانی می‌شود.
احمدی‌زاده ابراز امیدواری کرد: در چارچوب برنامه‌های اعلامی هفته دفاع مقدس، حال و هوای این هفته نباید وارد فضای انتخاباتی و رنگ و لعاب سیاسی پیدا کند و لازم است محور صحبت‌های سخنرانان متمرکز بر سمت و سوی فضای فرهنگی جبهه و جنگ و تبیین رشادت‌ها و دلاوری‌ها رزمندگان شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بر همکاری بین بخشی و مشارکت همه دستگاه‌های اجرایی در سطح استان جهت برگزاری هر چه باشکوه‌تر این هفته بسیار با ارزش تأکید کرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: