کد خبر: 3843213
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷
گروه سیاست و اقتصاد ـ رئیس سازمان بازرسی فارس از برگزاری جلسات هفتگی با حضور تولیدكنندگان و فعالان اقتصادی استان با هدف حل و فصل مشكلات بخش تولید خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، كاظم اكرمی، رئیس بازرسی منطقه 3 كشور و بازرسی كل استان فارس امروز، 27 شهریورماه در کمیسیون صنعت این اتاق با موضوع «بررسی مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی صنایع غذایی در شرایط تحریم» گفت: در راستای رونق و حمایت از تولید و رفع مشکلات بخش تولید استان، از ابتدای مهرماه جاری و فصل مشکلات بخش تولید استان یک روز در هفته را برای ملاقات با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استان با هدف حل و فصل مشکلات بخش تولید استان در نظر خواهیم گرفت.
وی افزود: همچنین کمیته‌ای در اتاق بازرگانی فارس تشکیل می‌شود تا مسائل قابل حل استان با حضور نمایندگان سازمان بازرسی، دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی بررسی شود.
اكرمی بیان كرد: این کمیته یک روز در هفته برگزار و همکاران ما در اتاق بازرگانی فارس حضور پیدا کرده مشکلات بخش تولید و تولیدکنندگان استان را احصا کنند.
رئیس سازمان بازرسی فارس با بیان اینكه در برخی موضوعات قوانین مربوطه وجود دارد اما در نحوه اجرا مشکلاتی وجود دارد که این موضوع را باید افرادی که با آن سر و کار دارند به ما اطلاع دهند، گفت: سازمان بازرسی در استان بیش از ده‌ها آیین‌نامه را ابطال کرده است.
وی با تصریح اینکه اولویت ما پیگیری قوانینی است که دستگاه اجرایی آن را رعایت نمی‌کند و یا به واسطه اجرای آن در حق تولیدکننده احجاف شده باشد، ادامه داد: فرمایش مقام معظم رهبری برای ما حجت است و از هر کمکی برای رونق تولید در استان دریغ نمی‌کنیم.
اکرمی اظهار كرد: بر اساس قانون مسائل اعلام شده به سازمان خارج از نوبت رسیدگی می‌شود که در صورت مراجعه فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان مسائل آن‌ها در کمترین زمان و با اولویت در دستور کار قرار خواهد گرفت.
رئیس سازمان بازرسی فارس تأكید کرد: انتظار از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استان این است که مسائل، مشکلات و ایرادهای موجود را به ما اطلاع دهند.
اکرمی افزود: سازمان بازرسی باور دارد که تولیدکننده مال، جان و آبروی خود را در خطر انداخته است و ما باید ساز و کاری فراهم کنیم که تولیدکننده بتواند در دنیای امروز به نحوی فعالیت کند.
وی با اشاره به اینکه برخی افراد یا دستگاه‌های اجرایی عدم همکاری خود را ترس از سازمان بازرسی اعلام می‌کنند، بیان کرد: ما ممانعتی با حمایت و کمک نداریم اما با متخلفین برخورد می کنیم.
محمد مهدی رزمجو، مدیر نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز هم گفت: در شرایط فعلی نیاز است یک گروه کارشناسی با حضور مدیران و کارشناسان ارشد در استان تشکیل شود و مسائل و مشکلات بخش تولید استان در آن مطرح و بررسی شود و ما اجرا کننده ماحصل و نتیجه آن باشیم.
وی با بیان اینکه این گروه باید تصمیم‌های ویژه برای تولید استان اتخاذ کنند، گفت: مشکلات و ایرادها را با پیوست کارشناسی به این گروه اعلام می‌کنیم تا تصمیم‌های مورد نیاز اتخاذ و برای اجرا ابلاغ کنند.
رزمجو اضافه کرد: طولانی بودن فرآیند اصلاح قوانین و مقررات بحث مهمی در حمایت از تولید است که اگر این گروه کارشناسی تا زمان اصلاح ضوابط و قوانین مهلت و تصمیم‌هایی در نظر بگیرند، برای صنعت استان بسیار امید بخش و موثر است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ما نیاز به کمک دستگاه‌های بالادستی و مسئولان استان داریم، ادامه داد: سلامت یک بحث کارشناسی است و که نیازمند تصمیمات کارشناسی و نه تصمیم بر روی کاغذ است و این درحالی است که چارچوب‌های قدیمی جوابگوی اقتصاد و صنعت امروز نیست.
رزمجو بیان كرد: ما مکلف به اجرای ضوابط هستیم و تا حد توان موضوع مهم رونق تولید را به صورت عملی در استان دنبال می‌کنیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: