کد خبر: 3843206
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۷
گروه سیاست و اقتصاد ـ مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اعلام کرد که براساس تاکیدات رئیس ستاد اجرایی در زمینه‌ اشتغال‌زایی و توانمندسازی مناطق محروم، عملیات ایجاد 4800 شغل جدید در قالب 2 هزار طرح اشتغالزا در فارس آغاز می‌شود.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، سعید جعفری، مدیرعامل این بنیاد که امروز، 27 شهریورماه به همراه معاونان و مدیران این بنیاد به استان فارس سفر کرده است از اجرایی شدن برنامه ایجاد 2 هزار طرح اشتغال‌زایی با قابلیت ایجاد 4800 شغل در هشت شهرستان این استان خبر داد.
وی افزود: نی‌ریز، استهبان، آباده، بوانات، خرم‌بید، کازرون، شیراز و نورآباد ممسنی شهرهایی هستند که 2 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعتباری بالغ بر 1800 میلیارد ریال در روستاها و مناطق کم‌تر برخوردار آن‌ها اجرایی می‌شود.
جعفری ادامه داد: 4800 شغل حاصل از عملیاتی شدن 2 هزار طرح اشتغال‌زایی بنیاد برکت در قالب طرح‌های اجتماع‌محور «سحاب» (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) و «آسمان» (آیین‌‌نامه‌ی سرمایه‌گذاری مردمی و اشتغال نیروی انسانی) تا پایان سال جاری در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار استان به بهره‌برداری خواهد رسید. 50 گروه‌ توسعه‌ محلی در طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «آسمان» ایجاد و سازمان‌دهی شده‌اند.
مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) این مشاغل را با توجه به ظرفیت‌های محلی و منطقه‌ای در رسته‌هایی هم‌چون دام‌پروری، پرورش طیور و به‌خصوص بوقلمون و مشاغل خدماتی اعلام کرد و از افزایش تعداد مجریان و تسهیل‌گران استغال‌زایی بنیاد برکت در استان فارس از 4 به 18 نفر خبر داد.
وی با اشاره به دیدار خود با عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس گفت: در این جلسه، مدل توسعه‌ روستا و برخی از فعالیت‌های انجام گرفته‌ بنیاد در استان تشریح شد. همچنین با توجه به آغاز دور جدید اشتغال‌زایی در استان فارس، الگوها و طرح‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در حوزه‌ ایجاد کسب و کار تببین و توضیح داده شد.
جعفری افزود: استاندار فارس نیز در این دیدار، ضمن تقدیر از عملکرد بنیاد برکت در این استان، بر همکاری و تعامل همه‌ی دستگاه‌های اجرایی با بنیاد تأکید کرد.
مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) یادآور شد: به دنبال تفاهم‌نامه‌‌ 6500 میلیارد ریالی منعقده میان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استانداری فارس در سال گذشته به منظور محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی استان و انتخاب شهرستان کازرون به عنوان پایلوت، بنیاد برکت فعالیت‌های خود را از سال گذشته در این شهرستان آغاز کرد.
جعفری گفت: بر این اساس، تا به امروز 189 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور «سحاب» با بیش از 170 میلیارد ریال اعتبار در کازرون به بهره‌برداری رسیده که ایجاد 450 شغل را در پی داشته است.
یادآور می‌شود، دیدار با فرماندار کازرون و شرکت در شورای اشتغال این شهرستان و برگزاری جلسه با مجریان و تسهیل‌گران اشتغال‌زایی در استان فارس از دیگر برنامه‌های سفر مدیرعامل بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و هیأت همراه به این استان بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: