کد خبر: 3830194
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
گروه اجتماعی ــ قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس گفت: در تمام راه‌های مواصلاتی به شهر شیراز در فاصله كمتر از 50 كیلومتر نمازخانه یا مسجد وجود دارد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی سقاچی، قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، با بیان اینكه بیست‌و‌هشتمین اجلاس سراسری نماز در نیمه دوم آذرماه امسال در گرگان برگزار خواهد شد، گفت: در همین راستا پنجمین اجلاس نماز در استان فارس نیز در نیمه دوم مهرماه در شیراز برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینكه شعار امسال این اجلاس «نماز و مدرسه» انتخاب شده است، افزود: سومین جلسه شورای نماز استان فارس در تاریخ 10 مردادماه جاری در استانداری فارس به ریاست معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری برگزار خواهد شد كه در آن مباحثی درباره  اجلاس كشوری و استانی بحث و تبادل‌نظر خواهد شد.

سقاچی اظهار كرد: در این جلسه برای اجرایی شدن ماده 6 آیین ترویج فرهنگ نماز در آموزش و پرورش كه مصوبه هیئت وزیران است با حضور مدیركل آموزش و پرورش راه‌های مفید و مؤثر در راستای این ماده بحث و بررسی خواهد شد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس ادامه داد: همچنین درباره ماده 15 آیین‌نامه با حضور مدیركل صنعت و معدن و تجارت و رئیس امور صنفی نیز درباره توسعه و ترویج فرهنگ نماز بحث و تبادل‌نظر خواهد شد.

وی با بیان اینكه سالانه 4 مرتبه از نمازخانه‌های بین‌راهی استان از سوی مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بازدید می‌شود، گفت: در این جلسه تصمیم‌گیری می‌شود كه در سال جاری چه نوع فعالیتی در نمازخانه‌های بین‌راهی اجرا شوند.

سقاچی درباره نمازخانه‌های بین‌راهی نیز گفت: در تمام راه‌های مواصلاتی به شهر شیراز در فاصله كمتر از 50 كیلومتر نمازخانه یا مسجد وجود دارد كه از این لحاظ در كشور بی‌نظیر هستیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: