کد خبر: 3829222
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۲
گروه اجتماعی ـ استاندار فارس گفت: جامعه‌ای که با تلاش و با نشاط است کمتر انحراف می‌یابد و دچار آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس عصر دیروز، 30 تیرماه در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان با بیان اینکه یکی از مؤلفه‌های اساسی که در خصوص آسیب‌های اجتماعی باید به صورت عمیق مطالعه شود، علت‌های گرایش به انحرافات و آسیب‌ها است، گفت: باید با مطالعات علمی و پژوهشی، میزان همبستگی میان عدم وجود نشاط و شادی در جامعه و میزان وقوع ناهنجاری‌ها مشخص شود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه جامعه تک بعدی نیست و نمی‌توان برای گسترش نشاط اجتماعی از یک عامل استفاده کرد و سایر زمینه‌ها را در نظر نگرفت، ادامه داد: جامعه‌ای که با تلاش و با نشاط است کمتر انحراف می‌یابد و دچار آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی می‌شود.
رحیمی اظهار كرد: افراد مختلف به حوزه‌های مختلفی مانند ورزش، هنر و سایر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی علاقه‌مند هستند و باید با در نظر گرفتن آسیب‌ها، شرایط بهره‌گیری مردم از زمینه‌های مختلف فرهنگی و هنری را فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه باید گروه‌های هدف را شناسایی کرده و میزان گرایش و تمایل آن‌ها به زمینه‌های مختلف فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی را مطالعه کنیم، افزود: برای کم کردن گرایش افراد به ناهنجاری‌های اجتماعی باید اولویت‌ها را بر اساس میزان استقبال مردم و شدت اثرگذاری هر کدام از فعالیت‌های اجتماعی را مشخص کرده و بر اساس مصلحت جامعه سیاست‌گذاری کنیم.
استاندار فارس خواستار ارزیابی و گزارش‌دهی دقیق از فعالیت‌های صورت گرفته با عنوان اوقات فراغت توسط دستگاه‌های مختلف شد و گفت: کمیته ارزیابی باید در مجموعه شورای مبارزه با مواد مخدر استان شکل گرفته و میزان اثربخشی و موفقیت فعالیت‌های مختلف را بررسی و به مدیران استان گزارش دهد.
رحیمی با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها و نهادهای مختلف باید در راستای ارائه خدمات مطلوب به مردم، امکانات پراکنده خود را تبادل کرده و کمبودها را جبران کنند، گفت: هماهنگی میان دستگاه‌ها موجب می‌شود امکانات تفریحی، هنری، ورزشی و ...بسیار بیشتری در اختیار متقاضیان قرار گیرد و به نیاز مردم به شکل مناسب‌تری پاسخ دهیم.
نماینده عالی دولت در استان فارس، بهره‌گیری شهرداری شیراز از باغات تملک شده به منظور افزایش میزان فضای سبز شهروندان و توجه خاص به آشنایی مردم با خرده فرهنگ‌های اقوام در جای جای استان فارس را از جمله زمینه‌های جذاب و موثر در جذب اقشار مختلف مردم در اوقات فراغت دانست و خواستار برنامه‌ریزی دستگاه‌های مسئول در این زمینه‌ها شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: