کد خبر: 3828566
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
گروه معارف ـ مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان فارس به تبیین گام‌های به دست آوردن اخلاق اسلامی برشمرد و گفت: تلقین ارزش‌های اسلامی، توجه به حجت الهی و حیا از جمله گام‌هایی هستند كه باید در این زمینه بدان اهتمام ورزیم.

به گزارش ایكنا از فارس، جلسه اخلاق اداری با حضور مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس و کارکنان و معاونین امروز، 29 تیرماه در محل دفتر مدیریت استان برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا محمودی، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران فارس در این جلسه رویکرد خدمت‌گزاران به حوزه علمیه را رویکرد یک اعضای خانواده در خدمت به یکدیگر دانست و گفت: در این مسیر تمام اهتمام و تلاش خود را به کار می‌بندیم تا به رشد این خانواده واحد برسیم.
وی، هدف و غایت نهایی پیامبر اسلام(ص) را اخلاق معرفی کرد و گفت: آنچه مانند اکسیر توسط پیامبران به جامعه بشریت عرضه شد اخلاق بود، هر زمان که اخلاق را پیشه خودمان کردیم، موفق شدیم و هر زمان که رذایل اخلاقی مقداری اولویت پیدا کرد، انحطاط و عقب گرد گریبان گیرمان شد.
محمودی در ادامه گام اول برای به دست آوردن اخلاق را تلقین ارزش‌های اخلاقی دانست و گفت: وقتی که در مسیر زندگی با یک سری ناملایمات روبه‌رو شویم با تلقین ارزش‌های اخلاقی به خودمان آرامش دهیم.
وی اظهار كرد: در اولین برخورد ارباب رجوع، ابتدا سلام کنیم و برای همدیگر سلامت را هدیه کنیم و بعد با روی گشاده و با شرح صدر هر چند که خواسته‌ای نابجا داشته باشند، با ایشان مواجه شویم.
محمودی، اخلاق را یک هنر و مهارت دانست وگفت: اخلاق علم و دانش نیست، بلکه یک هنر و مهارتی است که در برخورد با دیگران باید به عرصه ظهور بگذاریم.
مدیر حوزه علمیه خواهران فارس، دومین گام را حجت الهی دانست و گفت: مهم‌ترین سبب خوشرویی بعد از این تلقین، دستیابی به حجت الهی است و سومین گام حیا است که بعضی از بزرگان حیا را مقدم بر محبت الهی می‌دانند، قطعاً باید در مقابل خداوند که این همه محبت نسبت به بندگان خود دارد حریم را حفظ کنیم و نسبت به انجام واجبات الهی اهتمام داشته باشیم.
محمودی تأکید کرد: سعی کنیم فرهنگ خود انتقادی را اول در خود ایجاد کنیم، وقتی خود انتقاد شدیم، این خلأها و کاستی‌ها را درک می‌كنیم.
انتهای پيام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: