کد خبر: 3828484
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
گروه اجتماعی ــ مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس اعلام کرد که بیش از دو میلیارد و ٣٠٠ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه و ١٧٠ میلیون تومان کمک بلاعوض به بیماران طی دو سه سال اخیر از سوی مؤسسه حمایت از بیماران این مجمع پرداخت شده است.

به گزارش ایكنا از فارس، علی‌اكبر رامجردی، رئیس مجمع خیرین تأمین سلامت فارس امروز، ٢٩ تیرماه در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود ٣٥ پروژه عمرانی كه از سوی خیرین در حال انجام است، اقدام عملیاتی و واقعی خیرین استان طی ١٧ سال گذشته را بالغ بر ١٣٤٣ میلیارد تومان اعلام كرد كه ارزش به روز این تفاهم‌نامه‌ها در حال حاضر بالغ بر ٥ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

رامجردی ادامه داد: نزدیك به دو هزار و ٢٤٠ تفاهم‌نامه طی این سال‌ها منعقد شده كه بیشترین آن‌ها با ٦٤٣ تفاهم‌نامه و ارزش ٩٠٠ میلیارد تومان در زمینه عمرانی، پس از آن اهدای ملك به ارزش ٣٢٧ میلیارد با ٣٨٤ تفاهم‌نامه، سپس ٨٣١ تفاهم‌نامه در زمینه اهدای وسیله نقلیه به ارزش ٣ میلیارد و ١٠٠ تومان و مابقی مربوط به امور حمایتی بوده است.

وی اضافه كرد: امسال از خیرین برای تكمیل ٣٥ پروژه عمرانی، بیمارستان رسول اعظم و یك بیمارستان در جنوب شیراز و همچنین تكمیل بیمارستان سرطان جنوب، دعوت به مسائل حوزه پیشگیری در حوزه آموزش، طرح‌های عمومی بهداشت در جامعه، و ...كمك به اجرای طرح‌های حمایتی از بیماران نیازمند در این اجلاس دعوت می‌كنیم.

مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس یادآور شد: بیش از دومیلیارد و ٣٠٠ میلیون تومان وام قرض‌الحسنه و ١٧٠ میلیون تومان كمك بلاعوض به بیماران طی دو سه سال اخیر از سوی مؤسسه حمایت از بیماران این مجمع پرداخت شده است.

رامجردی در ادامه سخنان خود از برگزاری هفدهمین اجلاس سالانه خیرین تأمین سلامت فارس خبر داد و گفت: این اجلاس در تاریخ 3 مردادماه جاری با حضور خیران سایر استان‌ها در شیراز برگزار خواهد شد.

وی هدف از برگزاری این اجلاس را تقدیر از خیرین حوزه سلامت ذكر كرد كه در سال ٩٧ تعهدات خود را عملی كرده‌اند و افزود: مرور نیازها و مسائل باقی مانده حوزه سلامت با خیرین از دیگر اهداف برگزاری این اجلاس است.

مدیرعامل مجمع خیرین تأمین سلامت فارس همچنین با بیان اینكه در روز چهارشنبه، ٣٠ مردادماه اولین اجلاس بیمارستان‌های خیریه كشور به میزبانی شیراز برگزار می‌شود،‌ گفت: شیراز با ٨ بیمارستان دارای بیشترین بیمارستان خیریه در كشور است.

محمدرضا عالی‌منش، معاون اجرایی مجمع خیرین تأمین سلامت فارس نیز در ادامه این نشست بیان كرد: هفدهمین اجلاس سالانه این مجمع با حضور ٧٠٠ خیر، تلاشگران و مسئولان این عرصه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینكه در این اجلاس از ٦١ نفر به عنوان خیر برگزیده تجلیل می‌شود كه تعهدات آن‌ها در سال ٩٧ به اتمام رسیده است، گفت: ٤٧ نفر از خیرین مرد و ١٤ زن هستند. ٣٤ نفر از آن‌ها شیراز و مابقی ساكن به سایر شهرستان‌های استان هستند.

عالی‌منش با تصریح اینكه اهدای ملك ٢٠ میلیارد ریالی از سوی یك خیر زن بیشترین میزان ارزش مالی كمك‌ها در سال ٩٧ بوده، مسن‌ترین خیری كه امسال تجلیل می‌شود را ٨١ ساله جوانترین آن‌ها را ٣٦ ساله اعلام كرد.

رئیس مجمع خیرین تامین سلامت شهرستان‌های فارس همچنین یادآور شد كه زمینه معرفی سمن‌های مردم نهاد نیز در این اجلاس با حضور ٢٥ سمن فعال فراهم شده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: