کد خبر: 3827672
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
گروه اجتماعی ــ رئیس جهاددانشگاهی استان فارس، این نهاد را یک ظرفیت کامل برای دستیابی به رونق تولید و اجرای اقتصاد مقاومتی دانست.

به گزارش ایكنا از فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی فارس امروز، 24 تیر در دیدار معاون توسعه و برنامه‌ریزی استانداری فارس، این نهاد را یک ظرفیت کامل برای دستیابی به رونق تولید و اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد که تمام دستگاه‌های اجرایی در فارس می‌توانند با استفاده مطلوب از این ظرفیت، حرکت خود در مسیرهای تعریف شده برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی را تسریع کنند.

وی با ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و اشتغال، تاکید کرد که جهاددانشگاهی فارس طی یکسال گذشته به دنبال بازیابی و تثبیت جایگاه این نهاد در حوزه‌های مختلف بوده است.

بابایی یادآور شد: جهاددانشگاهی امروز به نهادی کارآمد در عرصه‌های مختلف بدل شده و عملکردی موفق را در بخش‌های آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و اشتغال داشته است.
رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره به ظرفیت‌های علمی و اجرایی این نهاد در حوزه‌های پزشکی، گردشگری، کشاورزی و صنعت، گفت: این امکان وجود دارد که با استفاده از ظرفیت‌های ملی جهاددانشگاهی، مسیر رسیدن به رونق تولید را هموار و اقتصاد مقاومتی را در عمل پیاده کرد.

وی با تصریح اینکه جهادگران در فارس و کشور، اثبات کرده‌اند که تشنه خدمت هستند و به خوبی فرهنگ کار جهادی را عملیاتی کرده‌اند، گفت: در فارس بسیاری از امور را می‌توان با بهره‌گیری از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی، به نتیجه رساند اما بیشتر انرژی ما مصروف بروکراسی‌های اداری می‌شود.

رئیس خبرگزاری ایكنا شعبه فارس با بیان اینکه حمایت از فعالیت‌ها و اقدامات جهاددانشگاهی توسط مدیریت ارشد استان، مهمترین خواسته است، گفت: اگر حمایت کامل برای به ثمر رسیدن برنامه‌ها وجود داشته باشد، امکان به کارگیری ظرفیت‌های جهاددانشگاهی کشور نیز وجود دارد.

بابایی بر ضرورت آشنایی مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی با جهاددانشگاهی تاکید و اضافه کرد: جهاددانشگاهی استان فارس در حوزه گیاهان دارویی، ورود کرده است اما به ثمر رسیدن تلاش‌ها، نیازمند همراهی تمام دستگاه‌های مرتبط خواهد بود.

رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره به راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی و مرکز رشد در این استان، گفت: در مرکز نوآوری و شکوفایی آموزش‌های عملیاتی از ایده‌پردازی، ایده سازی تا تجاری سازی ایده به گروه‌ها ارائه می‌شود.

وی یادآور شد: در مرکز نوآوری و شکوفایی و مرکز رشد جهاددانشگاهی، همه گروه‌ها و افراد صاحب ایده استقبال می‌شود حال آنکه در سایر مراکز مشابهی که سایر دستگاه‌ها ایجاد کرده‌اند، محدودیت‌هایی برای ورود افراد و گروه‌ها وجود دارد.

بابایی یکی از فعالیت‌های مهم جهاددانشگاهی را توانمندسازی زنان سرپرست خانوار دانست که با همکاری معاونت بانوان ریاست جمهوری به شکل ملی اجرایی شده است و گفت: در این زمینه برای فارس 200 نفر سهمیه درنظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: با همکاری دفتر امور بانوان استانداری فارس زمینه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در دو رشته سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و تولید زعفران، فراهم شده است.
بابایی با اشاره به توانایی‌های جهاددانشگاهی در حوزه آموزش، گفت: بی تردید جهاددانشگاهی در حوزه آموزش از جایگاه ویژه ای برخوردار است و از سال‌ها قبل مبحث مهارت‌آموزی را دنبال می‌كند.
رئیس جهاددانشگاهی فارس تاکید کرد که این نهاد توان برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارت‌افزایی را برای گروه‌های مختلف و در رشته‌های مورد نیاز دارد.
بابایی همچنین با اشاره به اینکه 2 خبرگزاری ایکنا و ایسنا، ذیل مجموعه جهاددانشگاهی فعالیت می‌کنند، گفت: دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی فارس به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری توان افزایش تعداد رشته‌ها راه‌اندازی رشته‌های خبرنگاری و عکاسی را دارد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: