کد خبر: 3827410
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۰
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز گفت: نزدیكان به قرآن و كسانی كه با این كتاب آسمانی محشور بوده‌اند، مردانی شجاع و بی‌باك بودند كه هرگز سر تسلیم در مقابل زورگویان و ستمگران فرود نیاورده‌اند.

به گزارش ایكنا از فارس، علی بهادر، رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، 24 تیرماه در مراسم تقدیر از ۵۰۰ برگزیده مرحله دانشگاهی و کشوری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور كه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، گفت: هنگامی که به تاریخ و مردان بزرگ تاریخ در چند صد سال اخیر نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که نزدیکان به قرآن و کسانی که با این کتاب ارزشمند محشور بوده‌اند، با توجه به ایمان قلبی و اعتمادی که به قدرت وجودی خالق اعظم داشته‌اند، مردانی شجاع و بی باک بودند که هرگز سر تسلیم در مقابل زورگویان و ستمگران فرود نیاورده‌اند.
وی با اشاره به دو وجه قرآن کریم، گفت: وجه نخست آن، یعنی صورت ظاهر کتاب، دارای زیبایی‌های ادبی بی نظیر و جملات بسیار ارزشمند است که در واقع راه و برنامه زندگی انسان‌ها در آن مشخص و هویداست.
بهادر ادامه داد: دومین وجه قرآن، روح معنوی و الهی این کتاب است که بشریت هر چه بیشتر در مورد آن تحقیق و پژوهش می‌کند، عظمت آن بیشتر و بیشتر مشخص می‌شود و معتقد هستم که بشر معمولی تا پیش از ظهور و حضور حضرت ولیعصر(عج) قادر به درک کامل و قاطع این عظمت نخواهد بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی شیراز با اشاره به حدیث شریف ثقلین، افزود: پیامبر گرامی اسلام(ص) دو امانت بسیار ارزشمند را برای ما به جای گذاشتند و این دو امانت قرآن و عترت است، ولی فراموش نکنیم که در واقع، وجود عترت نیز زائیده و حاصل تمسک به قرآن است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: