کد خبر: 3827407
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ رئیس مركز قرآن و عترت وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری جشنواره قرآن و عترت این وزارتخانه، گفت: قرآن، کتابی برای مسابقه دادن نیست و برگزاری مسابقات این چنینی، با اهداف دیگری برگزار و دنبال می‌شود.

به گزارش ایكنا از فارس، محمد مهدی بحرالعلوم، رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت امروز، 24 تیرماه در مراسم تقدیر از ۵۰۰ برگزیده مرحله دانشگاهی و کشوری بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور كه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، گفت: رسیدن به جایگاه و رتبه فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به ویژه در امور قرآنی، نیازمند کار اصولی و ایجاد زیرساخت های مهم و کارشناسی شده است که به حمدالله این کار در این مرکز آموزش پزشکی به بهترین شکل ممکن انجام شده است.
وی افزود: حضور نیروهای مخلص و تلاشگر همراه با مدیریت اصولی در این دانشگاه باعث شده تا دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به عنوان یک الگو و موتور محرکه برای تمامی دانشگاه‌های دیگر مطرح شده و در همین جهت شاهد ایجاد رقابتی سالم و نیز ارتقای سطح کیفی جشنواره‌ها بوده‌ایم.
مدیر قرآنی وزارت بهداشت، حفظ چنین جایگاهی را بسیار سخت‌تر از به دست آوردن آن عنوان کرد و ادامه داد: قرآن، کتابی برای مسابقه دادن نیست و برگزاری مسابقاتی از این دست، با اهداف دیگری برگزار و دنبال می‌شود.
وی تأکید کرد: مسابقه‌ای که خداوند و قرآن ما را به سوی آن می‌خوانند، رقابت برای رسیدن به مقام انسانیت و انسان کامل و الهی بودن است و برگزاری مسابقات رقابتی، تنها روشی برای ایجاد انگیزه، سوق دادن جوانان به سوی قرآن و آموزش علوم نوین قرآنی به شمار می‌رود.
بحرالعلوم با یادآوری بیست و دومین جشنواره قرآن و عترت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: این میزبانی، در سطحی بود که تا مدت‌ها از خاطر هیچکدام از شرکت کنندگان نخواهد رفت.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری جشنواره‌های آینده با حضور و مدیریت خود دانشجویان خبر داد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: