کد خبر: 3822721
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
گروه سیاست و اقتصاد ـ رئیس اتاق بازرگانی فارس از بخش قضایی این استان خواست تا با توجه به شعار سال، تدابیری اتخاذ کنند که امسال نمایندگان آن‌ها شرایط آسان‌تری را برای واحدهای تولیدی استان فراهم کنند.

به گزارش ایكنا از فارس، جمال رازقی، رئیس اتاق بازرگانی فارس امروز، 5 تیرماه در حاشیه بازدید اعضای کارگروه حمایت حقوقی و قضایی از فعالیت‌های اقتصادی استان فارس از منطقه ویژه اقتصادی شیراز و در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که با موضوع رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی برگزار شد، بیان کرد: در سال جاری که تحریم‌ها فشار بیشتری بر اقتصاد كشور وارد کرده است مشکلات داخلی نیز بار مضاعفی را بر بخش تولید و اقتصاد كشور وارد کرده است.
وی افزود: به عنوان مثال اداره مالیاتی با عنوان اینکه از دادستانی نمایندگی دارند به واحدهای تولیدی مراجعه کرده و آن‌ها را با جرائم سنگین مواجه می‌کنند و این درحالی است که امروز 65 درصد مالیات کشور را واحدهای تولیدی پرداخت می‌کنند.
رازقی اظهار كرد: درخواست ما از سوی واحدهای تولیدی استان به عنوان پارلمان بخش خصوصی، از بخش قضایی استان فارس این است که با توجه به شعار سال، تدابیری اتخاذ کنند که امسال نمایندگان آن‌ها شرایط آسان‌تری را برای واحدهای تولیدی استان فراهم کنند.
وی اضافه کرد: بخش خصوصی استان فارس در سال رونق تولید، هدفگذاری رشد 30 درصدی را مشخص کرده که امیدواریم با همت مسئولان و تلاش بخش خصوصی این مهم محقق شود.
نادر طیبی، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز و عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی فارس نیز گفت: یکی از مشکلات منطقه ویژه اقتصادی شیراز، مسئله آب شرب این منطقه است که برای رفع این مشکل از سال 77 یک حلقه چاه به این منطقه اختصاص داده شد که با توجه به وچود 60 واحدتولیدی در این منطقه این چاه دیگر جوابگوی نیاز واحدها نیست.
وی ادامه داد: موضوع تامین آب این منطقه را در ادوار مختلف پیگیری کردیم که هفت ماه پیش پروانه حفر چاه جدید در این منطقه صادر شده است اما عده‌ای که منافع آن‌ها از فروش آب در این منطقه تامین می‌شود، اجازه حفاری برای انجام این مهم را نمی‌دهند.
طیبی بیان كرد: درخواستمان از مسئولان قضایی استان این است که موضوع آب در منطقه ویژه اقتصادی شیراز که یکی از مسایل مهم واحدهای تولیدی استان است، را پیگیری و تعیین تکلیف کنید.
در این جلسه که با حضور رئیس کل دادگستری استان فارس، دادستان مرکزی شیراز، رئیس سازمان صمت استان، مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان فارس، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس، مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، رئیس اتاق بازرگانی فارس، رئیس منطقه ویژه اقتصادی شیراز و تعدادی از فعالان اقتصادی فارس برگزار شد، مشکلات واحدهای تولیدی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی شیراز به صورت حضوری رسیدگی شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: