کد خبر: 3822282
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۲
گروه سیاست و اقتصاد ــ رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان فارس گفت: تأثیر تحریم‌ها در مشکلات بخش تولید کمتر از مسائل داخلی است به طوری که ۷۵ درصد مشکلات تولید در اقتصاد کشور، ناشی از تصمیمات نادرست سیاستگذار است.

به گزارش ایكنا از فارس، جمال رازقی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی فارس امروز، 4 تیرماه در نخستین جلسه کمیسیون صنعت و رونق تولید در دور نهم اتاق بازرگانی فارس که با حضور مسئولان دولتی و فعالان بخش خصوصی استان در محل این اتاق برگزار شد، با اشاره به مشكلات اقتصادی كشور و تحریم‌ها گفت:‌ تأثیر تحریم‌ها در مشکلات بخش تولید کمتر از مسائل داخلی است به طوری که 75 درصد مشکلات تولید در اقتصاد کشور، ناشی از تصمیمات نادرست سیاستگذار است.
وی بیان کرد: در هیئت نمایندگان دوره نهم اتاق بازرگانی فارس 15 کمیسیون مصوب شده است که طی فراخوانی از تمام اعضای اتاق برای عضویت در هر یک از کمیسیون‌ها دعوت کردیم که شاهد استقبال فعالان اقتصادی برای عضویت در کمیسیون‌های اتاق بودیم.
رازقی افزود: با توجه به مشکلات بخش صنعت و اهمیت تولید در اقتصاد کشور و نام‌گذاری سال به نام رونق تولید، بنابراین ایجاد این کمیسیون در استان بسیار ضروری بود که شاهد استقبال خوب فعالان اقتصادی استان در عضویت در این کمیسیون هستیم.
وی با بیان اینکه تولید پاشنه آشیل اقتصاد کشور است، گفت: در حال حاضر هماهنگی خوبی برای پیگیری و رفع مشکلات بخش تولید و فعالان صنعتی استان در بین مقامات استانی و نمایندگان استان در مجلس در حمایت از تولیدکنندگان به ویژه در بخش صنعت در استان وجود دارد که بسیار امیدبخش است.
رئیس اتاق بازرگانی فارس اضافه کرد: علی‌رغم وجود مشکلات در بخش اقتصاد کشور، بخش خصوصی استان برای بخش تولید، رشد وزنی صادرات و تعداد صادرکنندگان امسال هدف‌گذاری افزایش 30 درصدی را در نظر گرفته است که امیدواریم با کمک مسئولان استانی و ملی بتوانیم موانع بر سر راه تولید، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی استان را تا حد ممکن برداریم.
وی با اشاره به صدور بخشنامه‌های متعدد و متناقض در حوزه اقتصاد کشور افزود: بخشنامه‌های متناقض در حوزه اقتصاد کشور تولیدکننده و سرمایه‌گذار ما را هدف قرار گرفته و این روند نشان دهنده نبود مسیر مشخص در این بخش و سیاست‌گذاری‌های نادرست است.
رازقی ادامه داد: در حال حاضر ابزارهایی از جمله ستاد تسهیل، ستاد اقتصاد مقاومتی و شورای گفت‌وگو برای رفع موردی واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی وجود دارد اما تأکید بر ایجاد جلسه‌ای با حضور نمایندگان سران قوا به دبیری اتاق بازرگانی در استان تشکیل شود تا بتوانیم تصمیم‌گیری‌های کلان و مناسب در حوزه اقتصاد استان داشته باشیم.
در این جلسه یلدا راهدار، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی فارس نیز گفت: خروجی کمیسیون‌های تخصصی اتاق بازرگانی فارس ورودی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، شورای پژوهش و مرکز آموزش‌های اتاق بازرگانی فارس می‌شود.
وی با بیان اینکه کمیسیون‌های تخصصی اتاق کمک‌کننده به تصمیم‌گیران کلان استان هستند، ادامه داد: کمیسیون‌های تخصصی اتاق بازرگانی بازوی مشورتی بخش‌های اتاق هستند که کمک می‌کنند اتاق بازرگانی بتواند نقش مشورتی خود را به خوبی ایفا کند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: