کد خبر: 3821991
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
گروه اجتماعی ــ طی حكمی از سوی فرمانده سپاه فجر فارس، اسماعیل قزلسفلی به عنوان نخستین معاون اجتماعی این سپاه معرفی شد.

به گزارش ایكنا از فارس، اسماعیل قزلسفلی، فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس طی حکمی از سوی فرمانده سپاه فجر فارس به عنوان معاون اجتماعی سپاه فجر این استان منصوب شد.

این معاونت تازه تاسیس سپاه فجر استان فارس در راستای جامه عمل پوشاندن به دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی در بحث آسیب‌های اجتماعی و با ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح ذیل سازمان بسیج مستضعفین تشکیل شده است.

تلاش برای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه در زمینه‌های اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، سبک زندگی، عفاف و حجاب، تلاش برای احیای واجب فراموش شده امربه معروف و نهی از منکر و گفتمان‌سازی و نهادینه کردن آن در سطح جامعه با رویکرد مطالبه‌گری از مسئولین در حوزه‌های مختلف، محرومیت‌زدایی و خدمات اجتماعی در زمینه‌های فراهم‌سازی بسته‌های حمایتی و آماده‌سازی ساز و کارهای ازدواج آسان(جهیزیه و مشاره تحصیلی و مشاوره ازدواج و...)، تلاش برای نهادینه کردن انضباط اجتماعی و سبک زندکی ایرانی اسلامی از جمله مهم‌ترین مأموریت‌های معاونت اجتماعی سپاه است.

انجام مطالعات اجتماعی در حوزه‌های مختلف با رویکرد آینده‌پژوهی در جهت گزارش و تهیه برآورد وضعیت، بسترسازی برای نقش‌آفرینی نخبگان و سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌ها در امور اجتماعی از دیگر ماموریت‌های معاونت اجتماعی در سپاه است.

یادآور می‌شود، فرمانده بسیج دانشجویی استان فارس، مسئول بسیج رسانه استان فارس، مسئولیت‌های مختلف در حوزه‌های رسانه‌ای، فرهنگی و اجتماعی در سطح رده‌های سپاه فجر استان فارس از جمله سوابق اسماعیل قزلسفلی، معاون اجتماعی سپاه فجر استان فارس است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: