کد خبر: 3821373
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
گروه اجتماعی ــ قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس با اشاره به تأكید قرآن كریم درخصوص اقامه نماز گفت: در جامعه اسلامی همه مدیران موظف به اشاعه فرهنگ نماز هستند.

به گزارش ایكنا از فارس، حجت‌الاسلام علی سقاچی، قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس امروز، اول تیرماه در جلسه شورای اقامه نماز این استان گفت: در قرآن کریم 90 مرتبه به‌طور مستقیم و 900 مرتبه به‌طور غیرمستقیم به نماز اشاره شده است.
وی افزود: همچنین پیامبر اسلام هنگام اعزام معاذ بن جبل به یمن به او سفارش کردند «وَ لْیكُنْ أَكْثَرُ هَمِّكَ اَلصَّلاَةَ فَإِنَّهَا رَأْسُ اَلْإِسْلاَمِ بَعْدَ اَلْإِقْرَارِ بِالدِّینِ: و بیشتر همت خود را معطوف نماز نما كه پس از اعتراف به دین، سر لوحه مسلمانی است».
سقاچی همچنین از جایگاه ویژه نماز از منظر امام خمینی بنیانگذار نظام مقدس اسلامی و انتظارات رهبر معظم انقلاب، آیت‌الله خامنه‌ای سخن گفت و همگان را به این امر مهم و اساسی و اهتمام به آن دعوت كرد.
قائم مقام ستاد اقامه نماز فارس با تأكید بر اینكه در جامعه اسلامی همه مدیران موظف به اشاعه نماز هستند، اظهار كرد: مقام معظم رهبری در راستای بسط و گسترش فرهنگ غنی نماز می‌فرمایند «توقع و انتظار این جانب آن است که همه به‌ویژه مسئولان دستگاه‌ها و دارندگان امکانات مادی و معنوی و مدیریتی، عظمت این مسئله را به درستی دریابند و گام در راه عمل نهند.
سیدحسین ذوالانوار، مدیر ستاد اقامه نماز فارس نیز در این جلسه از كم‌توجهی برخی از مدیران و دست‌اندركاران نسبت به نماز انتقاد كرد و گفت: اگر جامعه سالم، محیط سالم، خانواده سالم و کارمندانی دست پاک می‌خواهیم باید به این امر الهی اهتمام بیشتری داشته باشیم نه آنکه به‌صورت گذرا از آن عبور کنیم.
در ادامه قاسم‌پور، معاون استانداری فارس نیز گفت: مهم‌ترین و جامع‌ترین عبادت دینی ما نماز است و در حال حاضر بزرگترین مشکل نیز در جامعه آسیب‌های اجتماعی است که نقش نماز در برطرف کردن آسیب‌های اجتماعی قابل انکار نیست؛ زیرا نماز باعث تربیت انسان‌ها در همه ابعاد زندگی می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: