کد خبر: 3821009
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹

طرح توسعه 57 هکتاری حرم شاهچراغ(ع) با کمبود بودجه مواجه است

گروه اجتماعی ـ تولیت حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) در پاسخ به اینکه آیا طرح توسعه این حرم متوقف شده است، گفت: طرح توسعه در دائره 57 هکتاری که مدنظر بود، هم اکنون با کمبود بودجه مواجه است.

به گزارش ایکنا از فارس، آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب، تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) ظهر امروز، 30 خردادماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز که در حاشیه نشست اعتاب مقدسه ایران اسلامی برگزار شد، در پاسخ خبرنگار ایکنا مبنی بر اینکه آیا طرح توسعه حرم شاهچراغ(ع) متوقف شده است، گفت: طرح توسعه در دائره 57 هکتاری که مدنظر بود، هم اکنون با کمبود بودجه مواجه است و اگر بودجه فراهم باشد، تردیدی نیست که حتماً به مرور زمان اجرا خواهد شد.
وی گفت: دومین اجلاس اعتاب مقدسه ایران اسلامی در جوار حرم احمدبن موسی(ع) با حضور آیت‌الله سعیدی تولیت حرم حضرت معصومه(س)، آیت‌الله ری شهری تولیت حرم عبدالعظیم حسنی(ع)، حجت‌الاسلام رحیمیان تولیت مسجد جمکران، حجت‌الاسلام والمسلمین نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.
آیت‌الله دستغیب با بیان اینکه توفیقات خوبی به دست آمده و تصمیمات خوبی در این اجلاسیه به دست آمده است، گفت: گزارشی از تجربیات گذشته حرم‌ها در این نشست رد و بد شد که موجب هم‌افزایی می‌شود.
وی اظهار کرد: این آستان‌های مقدس حکم زلالی از آب جاری هستند که سرچشمه آن وحی و مقام نبوت است که در اختیار عموم مردم است تا به بهترین وجهی از آن‌ها استفاده کنند و همچنانی که از لحاظ فطری تشنه هستند سیراب شوند چرا که فطرت انسان‌ها، طالب معنویت و سیر الی الله و معرفت خداست و همه اینها مقدمان و امکاناتی برای رسیدن به آن مقاصد است.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه وقتی زلال آب جاری هر یک از آستان‌ها با هم پیوسته شود، عظمتی ایجاد می‌کند که زمینه را برای استفاده طالبین حق و کسانی که خواستار رسیدن به مقامات عالیه هستند، فراهم می‌کند، هدف از برگزاری این نشست‌ها را همین مسئله دانست.
وی اظهار کرد: در این نشست‌ها تلاش می‌کنیم تا از تجربیات یکدیگر استفاده کنیم و این فضاهای عظیم برای زمینه‌سازی حضور بیشتر زائران فراهم شود تا بهتر و والاتر به دوستداران خاندان عصمت و طهارت(ع) خدمات ارائه شده و تکریم شوند و به لحاظ پیشبرد بنیه اعتقادی و گسترش آشنایی نسبت به معارف اسلامی و همه ابعاد دیگر بتوانند پیشرفت داشته باشند و همچنان هم این کار استمرار خواهد داشت.
آیت‌الله دستغیب در ادامه سخنان خود به فعالیت بخش بین‌الملل حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) اشاره کرد و گفت: در این بخش به گرمی از گردشگران خارجی استقبال می شود و در میان آنها مواردی بود که بعد از مطالعات و تحقیقات در این حرم مطهر به دین اسلام مشرف شدند.
تولیت حرم شاهچراغ(ع) اظهار کرد: سایر حرم‌ها هم با حرم شاهچراغ(ع) مرتبط هستند که در رأس همه اینها نبوت و خاندان پیامبر(ص) هستند که بیشترین تعداد حرم‌های مطهر امامزادگان در شیراز و فارس قرار دارد ضمن اینکه سه امامزاده بلافصل نیز که فرزندان امام هستند در شیراز مدفون هستند.
وی، حرم‌های مطهر امامزادگان را مکان‌هایی برای ایجاد وحدت و انسجام میان مردم دانست و گفت: همچنین روابط میان تولیت‌های چند آستان مقدس با دیگر امامزادگان کاملاً حسنه است و در آینده هم برنامه‌ریزی خواهیم داشت که بقاع متبرکه دیگر هم بتوانند در این اجلاسیه‌ها شرکت داشته باشند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha