کد خبر: 3819417
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ دبیر طرح ملی «رحله» از تمدید مهلت ثبت‌نام این طرح خبر داد و گفت: مهلت ثبت‌نام در این طرح تا پایان خردادماه جاری تمدید شده است.

به گزارش ایكنا از فارس، نشست ستاد طرح ملی «رحله» امروز، 25 خردادماه با حضور مسئولان و جمعی از اعضای ستاد در مرکز مدیریت مؤسسه قرآنی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) برگزار شد.
در این نشست که به‌منظور برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های نهایی در خصوص اجرای پنجمین دوره طرح ملی رحله برگزار شد، حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی مسئول ستاد طرح ملی رحله، حجت‌الاسلام سیاری دبیر ستاد و اعضای کمیته آموزش، بازرسی و تبلیغات طرح حضور داشتند.
حجت‌الاسلام هادی سیاری، دبیر ستاد طرح ملی رحله درباره این نشست، از تغییر زمان و شکل برگزاری دوره توجیهی کادر آموزشی و اجرایی طرح ملی رحله بر اساس مصوبه این نشست خبر داد و گفت: با توجه به گستردگی طرح در سراسر کشور و به‌منظور ایجاد سهولت در حضور تمامی کادر آموزشی در این دوره، اعضای ستاد به 3 گروه تقسیم شدند و در سه نقطه کشور این دوره‌های توجیهی را برگزار می‌کنند.
وی افزود: شهرستان استهبان، میزبان برگزاری دوره توجیهی جهت طرح‌های رحله استان فارس است، دوره توجیهی طرح‌های رحله استان خوزستان نیز در یکی از شهرهای این استان برگزار می‌شود و سایر طرح‌های رحله که در نیمه شمالی و نیمه شرقی کشور واقع هستند در دوره توجیهی به میزبانی شهر مقدس قم شرکت خواهند کرد.

تغییر شیوه برگزاری طرح رحله در سال آینده
این حافظ کل قرآن کریم، با اشاره به اینکه طبق جدول آموزشی مصوب ستاد، تاریخ مصاحبه تخصصی این دوره ششم تیرماه، جلسه توجیهی جهت قرآن‌آموزان هفتم تیر و شروع دوره هشت تیر خواهد بود از تغییر در تاریخ پایان دوره خبر داد و گفت: طبق مصوبه این نشست، تاریخ پایان پنجمین دوره طرح ملی رحله که پیش از این 31 مردادماه تعیین شده بود به 27 مرداد تغییر کرد.
سیاری دیگر مصوبه این نشست را تغییر در شکل برگزاری دوره از سال آینده عنوان کرد و گفت: به دلیل یکدست شدن طرح‌ها از لحاظ سنی و همچنین افزایش دامنه ثبت نامی، از سال آینده طرح ملی رحله در 3 گروه سنی 11 تا 13 سال، 14 تا 16 سال و 17 تا 22 سال برگزار خواهد شد که جزئیات و برنامه‌های ویژه هر گروه سنی طی نشست‌های بعدی مصوب خواهد شد.
دبیر ستاد طرح ملی رحله از دیگر موضوعات این نشست را تصمیم‌گیری در خصوص درخواست‌های برگزارکنندگان طرح ملی رحله جهت تمدید مهلت نام‌نویسی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه امتحانات مدارس کشور اکثراً به اتمام رسیده و امتحانات حوزه و دانشگاه نیز در حال اتمام است و روند رو به رشدی در میزان ثبت‌نام کنندگان در روز‌های اخیر شاهد بوده‌ایم، در این نشست با درخواست برگزارکنندگان طرح موافقت شد و مهلت ثبت نام تا پایان خرداد‌ماه تمدید شد.
وی با بیان اینكه تنها ثبت‌نام اینترنتی و از طریق سامانه معتبر و مورد قبول است خطاب به میزبانان طرح افزود: میزبانانی که به‌صورت دستی ثبت‌نام کرده‌اند باید اسامی قرآن‌آموزان را در سامانه و به‌صورت اینترنتی ثبت‌نام كنند.
این حافظ کل قرآن کریم با اشاره به اینکه مهلت ثبت نام به هیچ عنوان مجدداً تمدید نخواهد شد، گفت: میزبانان هر چه سریع‌تر نسبت به نام‌نویسی قرآن‌آموزان خود در سایت اقدام كنند و از موکول کردن به روزهای پایانی خودداری کنند؛ چرا که تعیین استاد، صدور گواهی قرآن‌آموزان و حتی سرانه حمایتی طرح‌ها تنها بر اساس قرآن‌آموزان ثبت نام شده در سایت صورت می‌گیرد.

سیاری همچنین گفت: مراکزی که آمار مجموع ثبت نام کنندگان آن‌ها تا تاریخ 28 خرداد به حد نصاب نرسد در مراکز نزدیک ادغام می‌شوند و اجازه برگزاری طرح را نخواهند داشت.
وی یادآور شد: دوره مهارت‌افزایی جهت کادر آموزشی نیز که بنا بود به صورت حضوری برگزار شود لغو شده و در عوض دوره به صورت مجازی جهت متقاضیان میزبانی برگزار خواهد شد و در صورت قبولی، گواهی نامه نیز صادر می‌شود.

اجرای طرح ملی «رحله» در 31 مركز
سیاری با بیان اینكه نام‌نویسی پنجمین دوره طرح ملی رحله با حضور 43 مرکز از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد که به دلیل مشکلات مالی و عدم احراز حد نصاب داوطلبان ادامه فعالیت 12 مرکز متوقف شد، گفت: هم‌اکنون 31 مرکز طرح ملی رحله در سراسر کشور پذیرای قرآن‌آموزان 14 تا 22 ساله جهت حفظ تابستانه قرآن کریم استکه با احتساب مراکز شبانه‌روزی حفظ یکساله که دوره آزمایشی آن‌ها دقیقا منطبق بر طرح رحله است، تعداد مراکز برگزار کننده مجموعاً به 40 مرکز خواهد رسید.
دبیر ستاد طرح ملی رحله در ادامه از امضای تفاهم نامه جدید بین مؤسسه بیت‌الاحزان با مرکز امور قرآنی اوقاف خبر داد و افزود: در این تفاهم‌نامه، خوشبختانه طرح ملی رحله جزو طرح‌های حمایتی این مرکز اعلام و ابلاغیه آن نیز به مراکز استان‌ها ارسال شده است و میزبانان طرح رحله باید با در دست داشتن این ابلاغیه جهت پیگیری و دریافت سرانه حمایتی به ادارات کل اوقاف استان خود مراجعه كنند.
این حافظ کل قرآن کریم در خصوص وضعیت تعیین کادر آموزشی طرح و متقاضیان حضور به عنوان کادر اجرایی و آموزشی افزود: بررسی و تحقیقات لازم در خصوص به کارگیری این عزیزان انجام شده و با توجه به درخواست و ظرفیت مراکز، تخصیص نیروها جهت خدمت در مراکز رحله انجام می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: