کد خبر: 3818502
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
گروه فرهنگی ــ معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی شعر رضوی شیراز تا ۵ تیرماه امسال خبر داد.

مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی شعر رضوی شیراز تمدید شدبه گزارش ایكنا از فارس، مهدی امیدبخش، معاون فرهنگی و امور رسانه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس امروز، 21 خردادماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی شعر رضوی شیراز در قالب هفدهمین جشنواره ملی شعر رضوی گفت: این جشنواره در قالب کلاسیک، بر اساس اطلاع قبلی تا 20 خردادماه سال جاری پذیرای آثار علاقه‌مندان بوده که تا پنجم تیرماه نیز تمدید شده است.
وی با بیان اینكه تاکنون 278 اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است، افزود: جشنواره ملی شعر رضوی با هدف، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فعالیت‌های ادبی و هنری در پیوند با شیوه زندگی و سلوک فردی و اجتماعی معصومین(ع) به ویژه حضرت امام رضا(ع)، پاسداشت پدیدآورندگان آثار فاخر ادبی در حوزه فرهنگ رضوی برگزار می‌شود.
امیدبخش به برشمردن محورهای این جشنواره پرداخت و گفت: برای این رویداد مهم فرهنگی محورهای گوناگونی پیش‌بینی شده است مانند بخش‌های «تا بلوغ انگور» به منظور برسی ابعاد نورانی زندگی حضرت امام رضا(ع)، «پیوند زرین» با هدف تبیین ارجمندی معنوی و تاریخی حدیث متواتر سلسلةالذهب، «راه روشن» در قالب سفیر تاریخی حضرت امام رضا(ع) از مدینه تا طوس، «حضور تابناک» بررسی اثرگذاری امروزین بارگاه قدسی امام رضا(ع) و مشهد مقدس در جنبه‌های مختلف زندگی مردم ایران، «ضریح توسل» تبیین جایگاه ویژه آستان قدس رضوی در تبلیغ هنرمندانه دین و پاسداشت هنرمندان آیینی كه از جمله محورهای اصلی جشنواره هستند.
معاون فرهنگی ارشاد فارس با بیان اینكه اشعار ارسالی الزاماً باید درقالب‌های کلاسیک ذکر شده باشد و محور موضوعی هر اثر مشخص شده باشد،‌ گفت: محدودیت سنی برای شرکت‌کنندگان وجود ندارد و هر شاعر می‌تواند تا پنج اثر را ارسال كند.
وی یادآور شد: آثاری که در جشنواره‌های پیشین رضوی یا هر جشنواره دیگری شرکت کرده باشند، کنار گذاشته خواهند شد و به برگزیدگان نهایی در هر قالب شعری جوایز نقدی نفر اول چهل ملیون ریال و نفر دوم سی ملیون ریال و نفر سوم بیست ملیون ریال اهدا خواهد شد. همچنین کمک هزینه سفر به برگزیدگان پرداخت خواهد می‌شود مشروط به اینکه در مراسم اختتامیه حضور داشته باشند.
امیدبخش با ذكر این نكته كه حق چاپ آثار برای دبیرخانه جشنواره محفوظ است، گفت: نتایج داوری آثار تا تاریخ 10 تیرماه اعلام می‌شود.
وی زمان و مكان برگزاری مراسم اختتامیه را 20 تیرماه امسال در تالار حافظ اعلام كرد و ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را منحصراً از طریق نشانی  اینترنتی portal.shamstoos.ir و به صورت تایپ شده ارسال كنند.
معاون فرهنگی ارشاد فارس در پایان گفت: به آثار پستی و دست‌نویس ترتیب اثر داده نخواهد شد و ذکر نام و نام خانوادگی، سن، تحصیلات، شماره تلفن همراه و ثابت و همچنین نشانی پستی بر روی برگ آثار الزامی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: