کد خبر: 3816080
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۶
گروه سیاست و اقتصاد ـ نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس با انتقاد از حركت برخی سران كشورهای عربی برای كنار آمدن با اسرائیل و آمریكا گفت: مردم فلسطین، حقی دارند و هیچ کس نمی‌تواند برایشان و از جانب آنان تصمیم بگیرد، اینکه مسلمانان آزاده ایران و جهان، در روز جهانی قدس راهپیمایی می‌کنند، حمایت از آن حق است نه تصمیم‌گیری در مورد موضوع.

به گزارش ایكنا از فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس امروز، 10 خردادماه در خطبه‌های نماز جمعه شیراز ضمن قدردانی از حضور باشکوه مردم ایران و فارس در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: حرکت سخیف و بی ارزشی از سوی برخی سران کشورهای عربی برای کنار آمدن با اسرائیل و آمریکا شروع شده است؛ حرکتی برای معامله بر سر حق مردم فلسطین، آنان قصد دارند حق دیگران را ببخشند.
وی، این اقدام را کمال نامردی و نامردمی دانست و افزود: مردم فلسطین، حقی دارند و قصدشان گرفتن این حق از غاصب آن است، هیچ کس نمی‌تواند برایشان و از جانب آنان تصمیم بگیرد، اینکه مسلمانان آزاده ایران و جهان، در روز جهانی قدس راهپیمایی می‌کنند، حمایت از آن حق است نه تصمیم گیری در مورد موضوع.

چرا بر سر حق مردم فلسطین معامله می‌كنند
امام جمعه شیراز با بیان اینکه ترامپ خبیث و سران خبیث برخی کشورهای عربی اطراف ترامپ، قصد دارند بر سر حق مردم فلسطین معامله کنند، گفت: راهکار همان است که مقام معظم رهبری هم تاکید دارند، اینکه مردم فلسطین آزادانه در موردش رای بدهند؛ ما قصد ایجاد چیز جدیدی نداریم.
آیت‌الله دژکام گفت: سران عرب که عزت و شرف عربی خود را هم دست کم گرفته‌اند و باید به آنان گفت که اگر مرد و مسلمان نیستید، به عرب بودن خود احترام بگذارید؛ ما به عنوان امت پیامبر اسلام به همه عالم اعلام می کنیم که معامله قرن از همین حالا که شکل نگرفته، محکوم به شکست است.
نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس یادآور شد: آن روزی که صهیونیست‌ها ادعای ارتش برتر جهان را داشتند کاری از پیش نبردند، امروز که در تل آویو مورد حمله موشک هستند، قیافه گرفته و حرف اضافه می‌زنند؛ چهار نفر خائن مرتجع عرب هم خیال می‌کنند با همراهی آنان می‌توانند عزت جهان اسلام را معامله کنند.
وی ادامه داد: سرنوشت کسانی که دور این میز می نشینند، بهتر از انور سادات نخواهد بود؛ آن‌ها بدانند که از طرف ملت و مردم خودشان مورد تهدید هستند.
آیت‌الله دژكام ابراز امیدواری كرد كه به زودی در قدس شریف و پشت سر رهبر عظیم الشانمان، نماز بخوانیم و این کشور غصب شده را به دامن مسلمانان بازگردانیم.
وی همچنین شهادت مظلومانه حجت الاسلام والمسلمین، خرسند، امام جمعه فقید کازرون را تسلیت گفته و تاکید کرد که روحانیت همواره در راه حق حرکت کرده و آماده شهادت بوده است.

هیچكس با آمریكا و طرفداران شاهنشاهی در ایران خوب نیست
امام جمعه شیراز با بیان اینکه خوشحالی طرفداران شاه و شاهنشاهی از ترور یک روحانی، برای ملت ایران ارزشی ندارد، گفت: این مردم از شاه خیر ندیده است، امروز هم شاید اختلاف دیدگاه‌های سیاسی وجود داشته باشد اما هیچ کس با آمریکا و طرفداران شاهنشاهی خوب نیست.

روحانیت همیشه آماده شهادت است
آیت الله دژکام با تصریح اینکه تمام حرکت‌ها و رفتارهای نوکران آمریکا مورد رصد ملت ایران است، گفت: ضمن محکوم کردن حرکت خبیثانه ترور امام جمعه فقید کازرون، اعلام می‌کنیم که روحانیت خالص شیعه همیشه آمادگی شهادت را داشته و دارد، این مربوط به حالا نیست و ریشه در تاریخ دارد؛ روحانیت هیچ زمانی به این تن نداد که ملتش زیر بار ظلم باشد و راحت زندگی کند.
وی اضافه کرد: از طرف روحانیت و ملت ایران به همه آن‌هایی که در شهادت حجت‌الاسلام والمسلمین خرسند نشستند و شادی کردند اعلام می‌کنم که شما هر کار می‌خواهید بکنید، اما بدانید نمی‌توانید نام نیک روحانیت را از چهره انقلاب کنار ببرید و وحی پیامبر را مورد حمله قرار دهید، این ملت پای اسلام و اسلامیت محکم خواهد ایستاد.

دسترسی به حرم شاهچراغ(ع) تسهیل شود
آیت‌الله دژکام با اشاره به حضور گسترده مردم خصوصا در ماه مبارک رمضان، در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه شیراز، این حضور را حامل پیامی برای مسئولان دانست و گفت: باید دسترسی به حرم را برای مردم تسهیل و امکانات لازم را برای آمد و شد مردم فراهم کرد.
وی با بیان اینکه در تردد به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) شاهد کمبودهایی هستیم، گفت: اقداماتی از گذشته در دستور کار بوده و اکنون هم ادامه دارد اما اگر این اقدامات، با روش بروکراتیک کنونی تداوم یابد، تا چند سال آینده هم به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.
نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس با یادآوری اینکه در ایام محرم و صفر بار دیگر شاهد اوج حضور مردم در حرم مطهر خواهیم بود، ضرورت رفع نیازهای صوتی، تصویری، تردد، امنیتی و ... را با همکاری و مشارکت تمام دستگاه‌ها، مسئولان، مردم و خیران، یادآور شد.
آیت‌الله دژکام با تاکید بر اینکه اعلام زمان عید فطر، در حیطه ولی فقیه است، گفت: ما وظیفه استهلال و گزارش نتایج استهلال را داریم اما اعلام زمان عید، مسئولیت ولی فقیه است، هر زمان که ایشان اعلام کنند، ما خود را برای اعمال عید آماده خواهیم کرد.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه نماز عید فطر امسال هم به امامت آیت‌الله دستغیب در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) شیراز اقامه خواهد شد، تاکید کرد که مومنان قبل از حضور در نماز عید فطر، زکات فطریه را جدا کرده و کنار بگذارند و پرداخت کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: