کد خبر: 3815053
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
در فارس صورت گرفت؛
گروه فرهنگی ـ طبق یک سنت حسنه، هنرمندان خوشنویس استان فارس در شب قدر به کتابت آیات وحی پرداختند که این مراسم دیشب در 30 شهرستان فارس برگزار شد.

به گزارش ایکنا از فارس، چند سالی است که یک سنت حسنه و زیبا در میان هنرمندان خوشنویس در استان فارس، مهد فرهنگ و هنر و تمدن ایران زمین، رایج شده است.
هنرمندان در شب های قدر عاشقی به شیوه خود شب زنده داری کرده و به عبادت خداوند مشغول می شوند و به وسیله هنر خویش ابراز ارادت به ساحت مقدس ربوی می کنند.
مراسم کتابت آیات وحی توسط هنرمندان خوشنویس استان فارس شب گذشته، 5 خردادماه همزمان با شب قدر در 30 شهرستان استان فارس برگزار شد که در آن هزاران آیه قرآن توسط هنرمندان کتابت شد.
با توجه به اینکه این ایام و روزها نیز متعلق به مولای متقیان، اب‌الائمه، حضرت علی(ع) است، هنرمندان علاوه بر کتابت آیات وحی، اشعار و حدیث‌هایی در مدح و منقبت آن حضرت کتابت کردند.
این مراسم در شیراز در حرم مطهر حضرت علی‌بن حمزه(ع) و با حضور و اشتیاق هنرمندان و مردم برگزار شد که تا هنگام اذان سحر نیز ادامه داشت.

احیای شب‌های قدر به شیوه هنرمندان/ کتابت هزاران آیه قرآن

در این مراسم علاوه بر اینکه مجید چیزفهم دانشمندان، رئیس انجمن خوشنویسان فارس حضور داشت، صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز به عنوان یکی از هنرمندان خوشنویس برجسته این استان به کتابت آیات وحی در کنار سایر هنرمندان پرداخت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: