کد خبر: 3805579
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
گروه فرهنگی ــ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس از افتتاح مجتمع فرهنگی سعدی تا سال آینده در شیراز خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، مصیب امیری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس شب گذشته، اول اردیبهشت‌ماه در آیین گرامیداشت سعدی شیرازی با بیان مطلب فوق گفت: با حمایت‌های رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و استاندار فارس، امید است که تا مراسم بزرگداشت سعدی در اردیبهشت سال 99، افتتاح مجتمع فرهنگی سعدی را به علاقه‌‌مندان این شاعر بزرگ فرهنگ و ادب پارسی، نوید دهیم.
وی در ادامه با اشاره به جایگاه ویژه این شاعر برجسته ادامه داد: سعدی شیرازی، اسطوره مسلم فصاحت و بلاغت است و به فرخندگی این روز بزرگ، بر خوان حکمت و دانش او حضور یافته‌ایم تا به قدر همّت خویش، خوشه چین معرفت او باشیم.
امیری اظهار كرد: سعدی یکی از شاعران بزرگ زبان پارسی است که آوازه آثارش مرزهای شرق و غرب را درنوردیده و همگان را مجذوب کلام خویش ساخته است.
یادآور می‌شود، به‌مناسبت نگارش گلستان سعدی، اول اردیبهشت‌ماه به نام این شاعر پرآوازه قرن هفتم هجری قمری، در تقویم ملی ثبت شده است و افزون بر ایرانیان، دیگر کشورها نیز یادش را در این روز گرامی‌ می‌دارند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: