کد خبر: 3803013
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
گروه سیاست و اقتصاد ــ نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس با یادآوری آیات قرآن و همچنین با اشاره به وحدت ملت ایران با سپاه پاسداران انقلاب، گفت: مردم ایران و سپاه پاسداران تداعی‌کننده «حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِیلُ» و «نِعْمَ الْمَوْلَى وَنِعْمَ النَّصِیرُ» هستند.

به گزارش ایكنا از فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس امروز، 23 فروردین‌ماه در خطبه‌های نماز جمعه شیراز ضمن محكومیت اقدام اخیر آمریكا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مردم ایران و سپاه پاسداران تداعی کننده «... حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِیلُ؛... خدا ما را بس است و نیكو حمایتگرى است» (آیه 173 سوره آل عمران) و «... نِعْمَ الْمَوْلَى وَنِعْمَ النَّصِیرُ؛... خدا سرور شماست چه نیكو سرور و چه نیكو یاورى است» (آیه 40 سوره انفال) و معتقد به این هستند که تا زمانی که خدا را داریم به هیچ کس و هیچ چیز دیگر کار نداریم.
وی افزود: امروز تمام ملت با عظمت ایران پشت سر نیروهای نظامی خود، خصوصاً سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مورد بی‌احترامی استکبار جهانی قرار گرفته، ایستاده است.

دشمنی آمریكا با سپاه افتخاری برای سپاه است
آیت‌الله دژكام گفت: این افتخار برای سپاه پاسداران بس که ترامپ و حامیان او و صهیونیست‌ها با سپاه دشمن هستند، اینکه فاجرانی مانند ترامپ و نتانیاهو با پاسداران دشمن باشد موجب افتخار آنان است و سپاه و ملت ایران به این دشمنی بر خود می‌بالد.
امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه تمام نیروهای نظامی و انتظامی ایران اسلامی، عزیز و سربلند هستند و ملت به آن‌ها عشق ورزیده و برایشان دعا می‌کند، به بیان نقش سپاه پاسداران انقلاب در سه عرصه جهاد مورد تاکید قرآن کریم پرداخت.

آیت‌الله د‍ژكام با یادآوری اینکه قرآن کریم جهاد را شامل جهاد اکبر، جهاد کبیر و جهاد اصغر دانسته، به تفسیر مقام معظم رهبری در این خصوص اشاره و اضافه کرد: جهاد اکبر، براساس روایت مشهور پیامبر اسلام، مبارزه با نفس است، وقتی مبارزه با نفس شروع می‌شود، زمینه برای دیگر وظایف دینی هم مساعد خواهد شد.

نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس بیان کرد: پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج، از همان اولین روز آغاز فعالیت در مسیر مبارزه با نفس، به عنوان جهاد اکبر، گام برداشتند و حرکت‌های ایثارگرانه‌ای را ثبت کردند.

از خودگذشتگی افتخار پاسداران انقلاب اسلامی است
وی با اشاره به برخی اقدامات پاسداران انقلاب اسلامی و بسیجیان در دوران دفاع مقدس که نمودی از ایثار و از خودگذشتگی و جهاداکبر محسوب می‌شود، گفت: افتخار پاسداران از جایی شروع شد که از خودشان گذشتند.
آیت‌الله دژکام گفت: کارهایی که سپاه و بسیج در دوران دفاع مقدس انجام دادند، کارهایی نبود که در نبرد کلاسیک قابل توجیه باشد؛ همان اقدامات باعث شد ترس از سپاه و بسیج در دلش بیفتد، این ترس، رعب از لشکر الهی بود.
نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس با تصریح اینکه امروز همچنان بن فتنه صهیونیست‌ها هستند؛ گفت: آنچه که ترامپ بیچاره انجام داده برای خوش‌آمد نتانیاهو و صهیونیست‌ها بوده است؛ برای آنها طریق‌القدس و خیبر و دیگر عملیات‌های سپاه در دوران دفاع مقدس، پیام داشته و فهمیدند حرکت، حرکتی حیدری است.
آیت‌الله دژکام با تاکید بر اینکه ترس از لشکر الهی همچنان در دل دشمنان وجود دارد، گفت: ترامپ بدبخت برای انتخابات اسرائیل و خوش‌آمد نتانیاهو، گربه رقصانی می‌کند؛ او سپاه ما را تهدید کرده و مورد اتهام واهی قرار می‌دهد که خوش خدمتی صهیونیست‌ها را کرده باشد.
امام جمعه شیراز بیان كرد: نتانیاهو،‌ حزب مقابلش، روسای سیا، ارتش‌های آمریکا و دیگر دشمنان بدانند همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، 25 سال بیشتر طول نخواهد کشید که لکه ننگ ایجاد شده توسط آمریکا و انگلیس از نقشه جهان محو شود.
وی با یادآوری اینکه در دوران دفاع مقدس، شیران روز، عبادت کنندگان متواضع شب بودند، دفاع مقدس را عرصه جهاد اکبر سپاه دانست و گفت: امروز هم به حمدالله تمام نیروهای ما در عرصه جهاد اکبر حضور دارند، برای پی بردن به این مهم دشمن تنها کافی است زمان اعتکاف مساجد ما که جمعیت جوان در آن موج می‌زند را ببیند.

حضور سپاه در عرصه‌های مختلف جهاد
آیت‌الله دژكام همچنین به حضور به موقع و موثر سپاه پاسداران انقلاب در عرصه‌های مختلف کمک رسانی، اقتصادی و غیره اشاره و این مهم را همان جهاد کبیر توصیف کرد و گفت: جهاد کبیر، همه عرصه‌هایی است که نظام اسلامی و ملت مسلمان نیاز به کمک دارد و سپاه در تمام این عرصه‌ها حضور داشته و دارد.
وی با تاکید براینکه در زمان بروز سیل اخیر تمام نیروها و مجموعه‌ها حضوری تاثیرگذار داشته و دارند، گفت: سپاه پاسداران از ابتدا و به شکلی قوی وارد قضیه شد و کمک کرد.
امام جمعه شیراز با تصریح اینکه امروز یک ملت در مقابل ظلم استکبار ایستاده است، گفت: نیروی انتظامی و ارتشی و سپاهی و دولتی و ملتی ندارد، امروز همه فریاد حمایت از اسلام، حمایت از مظلومان و مبارزه با استکبار و ظلم را سر داده‌اند؛ در این عرصه مردها از نامردها جدا می‌شوند، کسی که مرد میدان نیست باید برود.
آیت‌الله دژکام هدف اصلی ملت ایران را رساندن پرچم نظام اسلامی به دست صاحب اصلی آن است، گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، در چهل سال گذشته اثبات کردیم اهل تجدید نظرخواهی نیستیم و طی چهل سال آینده هم این را اثبات خواهیم کرد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس گفت: یا حق ما و اهل بیت(ع) را به همه بر می‌گردانند یا با ذوالفقار امیرالمومنین مواجه‌اند و امروز سپاه پاسداران همان ذوالفقار است.

سپاه بدون توقف در تمام عرصه‌ها حضور دارد
وی با بیان اینکه سپاه پاسداران در تمام عرصه‌ها، اعم از خودکفایی، حمایت از تولید و رونق تولید، یاری و کمک به سیل‌زدگان و ... ورودی موفق داشته است، گفت: امروز هر جا که مدیران نیازمند به میدان آمدن عزمی جهادی و همتی عالی باشند، سپاه بدون توقف حاضر به حضور در عرصه است.
آیت‌الله دژكام همچنین در خطبه اول نماز با اشاره به اهمیت توکل بر خداوند گفت: امروز در جمع پیروان امیرالمومنین(ع) این موضوع را داریم که هر زمان دشمن بیشتر تهدید کرد، مردم هم محکم‌تر ایستادگی و حمایت کردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: