کد خبر: 3799459
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸
انجوی امیری:
گروه سیاست و اقتصاد ـ امام جمعه موقت شیراز با اشاره به نامگذاری سال به نام رونق تولید گفت: راهگشای تمام مشکلات اقتصادی ایران رونق تولید است ضمن اینکه همه افراد جامعه در برابر تحقق این شعار مسئول هستند.

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام محمد انجوی امیری، امام جمعه موقت شیراز امروز، 2 فروردین ماه در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با اشاره به نامگذاری سال به نام رونق تولید گفت: نامگذاری امسال نباید در حد شعار باقی بماند؛ راهگشای تمام مشکلات اقتصادی ایران رونق تولید است ضمن اینکه همه افراد جامعه در برابر تحقق این شعار مسئول هستند.
وی با تاکید بر اینکه رونق تولید یکی از مولفه‌های مهم اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود، افزود: تمام اداره‌ها، خصوصا بانک‌ها و دستگاه‌های اقتصادی، مردم و بخش خصوصی باید در راستای تحقق شعار سال، همدل و همراه شده و آن را مدنظر قرار دهند.
انجوی امیری، بانک‌ها و عملکرد بانک‌ها از ارکان اقتصاد هر جامعه است، گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید به عنوان شعار سال 98 با تداوم روند حرکتی سال‌های گذشته بانکها ممکن نخواهد بود.
امام جمعه موقت شیراز با تصریح اینکه بانک‌ها بیشتر از سایر دستگاه‌‎های اقتصادی در تحقق شعار سال 98 تاثیرگذارند، گفت: اقتصاد را باید به سمتی سوق داد که همه به دنبال کسب و کار مولد باشند.
وی با اشاره به لزوم توجه بیش از پیش به رفع مشکلات معیشتی مردم، گفت: رونق تولید حل مسائل معیشتی مردم و ارتقاء وضعیت اعتباری پول ملی و رهایی از مشکلات اقتصادی را به دنبال دارد.
امام جمعه موقت شیراز با اشاره به ظرفیت و تاثیرگذاری روحانیون به عنوان الگوی جامعه، تاکید کرد که روحانیون باید مانند گذشته در رعایت قانون پیشقدم و الگو باشند.
انجوی امیری همچنین بر لزوم توجه به تقوا و عدالت تاکید و با بیان اینکه تقوا و عدالت باید برای همه باشد و مدیران و روحانیون باید توجه ویژه به این مهم داشته باشند، اضافه کرد: روحانیون الگوی مردم در دینداری هستند بنابراین باید بیش از دیگران مراقب باشند .
امام جمعه شیراز در بخشی از خطبه‌های نماز همچنین گفت: هر روزی که گناه انجام ندهیم، عید است و اگر به اسم عید ملی یا مذهبی گناه انجام دهیم، آن روز مبارک نیست.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: