کد خبر: 3798076
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۶
آیت‌الله دژکام:
گروه سیاست و اقتصاد ـ نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس با بیان اینکه بعضی دین را سکولار کرده و محدود می‌کنند و تنها جنبه عبادی آن را می‌بینند، گفت: دین روش زندگی مردم است و باید در همه ابعاد زندگی جاری باشد.

به گزارش ایکنا از فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس امروز، 24 اسفندماه در خطبه‌های نماز جمعه شیراز با بیان اینکه بعضی فقط بعدی از ابعاد دین را مطالبه می‌کنند، گفت: بعضی دین را سکولار کرده و محدود می‌کنند و تنها جنبه عبادی آن را می‌بینند، اما دین روش زندگی مردم است و باید در همه ابعاد زندگی جاری باشد.
وی با تأکید بر اینکه نیازمند وجود معنویت در جامعه هستیم اما معنویتی که در مسیر پیامبر اسلام و ائمه اطهار (س) باشد، گفت: بعضی مدعیان معنویت تمایزی بین عرفان‌های مختلف نمی‌گذارند در صورتی که بعضی از این عرفان‌ها حرکت در مسیر شیطان است و این موضوع مشکل بزرگی است که متاسفانه امروز دامن‌گیر جامعه ما شده و ضروری است که به آن پرداخته شود.
آیت‌الله دژکام با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب تدوین شده به مسئله اخلاق، معنویت و عدالت توجه ویژه شده است؛ سه کلمه خودسازی، جامعه‌سازی و تمدن‌سازی در این بیانیه جلوه‌گر است که بسیار مهم است و باید به آن توجه ویژه شود.
وی با اشاره به قرار داشتن در ایام سالگرد رحلت مرجع ارزشمند و عالیقدر منطقه فارس، آیت‌الله العظمی سید نورالدین هاشمی، گفت: از ویژگی‌های این شخصیت بزرگ آن بود که دین را در همه ابعادش می‌خواست و دنبال می‌کرد
امام جمعه شیراز دیگر مناسبت این ایام را درگذشت حاج اکبر شریعت اعلام و ضمن تسلیت این ضایعه، گفت: این مرد از ابتدا یک کار را درست انجام داد و آنهم این بود که برای امام حسین(ع) و شهدا خواند و دنیا و آخرتش هم درست شد.
آیت‌الله دژکام با اشاره به این بیت شعر که؛ هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق- ثبت است بر جریده عالم دوام ما، گفت: هر کس کار را بر اساس خواسته ولی امر خود انجام داد، دنیا و آخرتش درست می‌شود، هرکس هم از ولی امر خود فاصله گرفت، ولو اینکه بگوید دارد کاری را انجام می دهد که دین خواسته، موفق نخواهد بود.
وی با یادآوری این نکته که خداوند به هر انسانی یک فرصت عطا می‌کند، گفت: ما در فرصتی که هستیم باید کارمان را درست انجام دهیم، درست بودن کار به این است که بدانیم ولی امر زمان از ما چه می‌خواهد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس با تصریح اینکه در زمان امام حسن(ع) کسانی بودند که از امام انقلابی‌تر بودند، تاکید کرد: هر کس حرف امام حسن(ع) را شنید و عمل کرد، بهشتی و هرکس خواست از امام انقلابی تر باشد، کارش خراب شد.
آیت‌الله دژکام با اشاره به کلامی از شهید خرازی که گفته بود، مهم نیست از اروند عبور کنیم مهم این است که حرف امام زمین نماند، گفت: ما به دنبال انجام وظیفه هستیم، دادن پیروزی کار خداوند است، هر وقت خواست پیروزی می‌دهد، ما باید ببینیم کار را درست انجام می‌دهیم یا خیر.
امام جمعه شیراز با تصریح اینکه سال 98 ممکن است دشمن تحریم‌های سنگین پیش بینی و اعمال کند، گفت: همه باید از همین الآن پاشنه‌ها را بکشیم تا پشت سر مقام معظم حرکت کنیم و اجازه ندهیم حرف رهبرمان زمین بماند؛ باید همراه با رهبر انقلاب حرکت کرد نه قدمی عقب‌تر نه قدمی جلوتر.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان رهبری، این مطالب را نگاهی جدید به مسائل جامعه دانست و گفت: باید صحبت‌های معظم‌له را گوش کرده یا بخوانیم و تلاش ما این باشد که رفتار انقلابی را مطابق نظر ایشان تنظیم کنیم.
آیت‌الله دژکام همچنین با تاکید براینکه همه انسان‌ها به معنویت و تربیت و اخلاق نیازمند هستند، گفت: اما باید بدانیم کدام معنویت، کدام تربیت، کدام اخلاق، مدعی معنویت و اخلاق و تربیت زیاد است.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه مسیر رسیدن به معنویت و اخلاق و تربیت متعالی، صراط مستقیم مورد تاکید دین اسلام و قرآن و اهل بیت(ع) است، گفت: هیچکس نمی‌تواند بگوید که بیش از امیرالمومنین(ع) هستی را شناخته است؛ مسیری را که ایشان نشان داده باید تبیین کرد؛ مسیری که آغاز، هدف و انجام انسان را مشخص می‌کند.
وی با تصریح اینکه این مطالب در بحث معرفت نظری مطرح می‌شود، گفت: همه باید به این مباحث نظری پایبند باشیم، نمی‌توان فقط مدعی بود که ما مباحث را مطرح کردیم حالا دیگران عمل کنند، هر فردی خودش باید ابتدا پایبند معنویت و اخلاق و تربیت باشد.
نماینده رهبر معظم انقلاب در فارس در ادامه با یادآوری اینکه امروز به دلیل مشکل ترافیک و دشواری تردد در مسیر رسیدن به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، نماز جمعه شیراز با تاخیر آغاز شد، بر لزوم توجه به ایجاد و گسترش دسترسی‌های مناسب به حرم مطهر تاکید و ابراز امیدواری کرد که با حمایت تمام مسئولان و همراهی همه دستگاه‌ها این مهم انجام شود.
آیت‌الله دژکام در بخشی از خطبه‌های نماز جمعه شیراز با اشاره به عملیات تروریستی اخیر در دو مسجد نیوزلند، این حرکت را محکوم و اضافه کرد که این مشکلات و مسائل جهان اسلام را به پیشگاه خداوند متعال شکایت می‌بریم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: