کد خبر: 3747486
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مهلت ثبت نام در آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج‌البلاغه مراکز حوزوی از اول تا ۱۵ مهرماه امسال تعیین شده است.

به گزارش ایكنا از فارس، آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج‌البلاغه مراكز حوزوی به‌ همت مدیریت قرآن و حدیث حوزه‌های علمیه در سال تحصیلی جاری برگزار می‌شود.
مهلت ثبت‌ نام در آزمون سالانه حفظ قرآن و نهج‌البلاغه مراكز حوزوی از اول تا 15 مهرماه امسال و زمان برگزاری آزمون ساعت 8 صبح 20 مهرماه انتخاب شده است.
همچنین زمان شركت در آزمون مجدد نیز از 6 تا 25 آبان‌ماه امسال و زمان برگزاری آن ساعت 9 صبح روز 25 آبان‌ماه انتخاب شده است.
این آزمون با هدف ترویج و توسعه فضای انس دائمی با قرآن و حدیث در میان طلاب، ترغیب و تشویق طلاب به حفظ قرآن و حدیث، ارزیابی سالانه طلاب حافظ قرآن و نهج‌البلاغه در راستای ارتقای سطح كمی و كیفی محفوظات ایشان و تجلیل و ارج نهادن به تلاش طلاب حافظ قرآن و نهج‌البلاغه برگزار می‌شود.
از جمله امتیازات پذیرش در این آزمون نیز می‌توان به ارتقای شهریه مقام معظم رهبری و برخی از مراجع عظام تقلید، بهره‌مندی از تسهیلات نهادهای حوزوی و آموزشی و تبلیغی و امتیاز ویژه انتقال از شهرستان به حوزه علمیه قم اشاره كرد.
آزمون در رشته‌های حفظ و ترجمه 10 جزء، 15 جزء و كل قرآن و حفظ پراكنده و در دو مرحله كتبی و شفاهی برگزار خواهد شد و همچنین آزمون حفظ نهج‌الباغه نیز تنها به صورت شفاهی برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان جهت ثبت‌ نام در این آزمون می‌‌توانند به سایت معاونت تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه به نشانی http://tahzib.ismc.ir مراجعه كنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: