کد خبر: 3701722
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۴
قاسمی خبر داد:
گروه اجتماعی ـ رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس از برپایی کارگاه ساخت، نمایشگاه و زیارتگاه ضریح مطهر خیمه‌گاه حضرت امام سجاد (ع) جهت زیارت و بازدید مسافران نوروزی در حرم حضرت علی‌بن حمزه(ع) خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، اسکندر قاسمی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس امروز، 2 فروردین‌ماه گفت: کارگاه ساخت، نمایشگاه و زیارتگاه ضریح مطهر خیمه‌گاه حضرت امام سجاد (ع) جهت زیارت و بازدید مسافران نوروزی سومین حرم اهل بیت‌(ع) در حرم حضرت علی‌بن حمزه(ع) برپا شد.
وی گفت: این کارگاه و نمایشگاه با مساعدت هیئت امنای آستان مقدس حضرت علی‌بن حمزه (ع) برپا شده است که زائران شهر مقدس شیراز می‌توانند با حضور در این حرم مطهر این نشان ارادت مردم سومین حرم اهل بیت(ع) محضر امام چهارم شعیان حضرت امام سجاد(ع) را زیارت کنند.
قاسمی با بیان اینکه این ضریح مطهر هم اکنون در مرحله دوات‌گری و نصب‌گوی و ماسوره قرار دارد، ادامه داد: طول این سازه مطهر 4 متر و 60 سانتی متر در ارتفاع 4 متر و 90 سانتی متر و عرض یك متر و 30 سانتی متر است که جنس بدنه آن از چوب ساج و بر روی آن صفحات قلم‌زنی شده نقره و در تاج این ضریح مطهر صفحات قلم‌زنی شده مس که در آینده آب‌کاری طلا می‌شود قرار دارند و در داخل این ضریح مطهر نیز با استفاده از هنر خاتم، خاتم‌کاری می‌شود.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس با اشاره به اینکه تمام هزینه‌های ساخت این ضریح مطهر را مردم ولایت‌مدار شهر مقدس شیراز تقبل كرده‌اند، گفت: این ضریح مطهر ان‌شاءالله پس از ساخت به کربلای معلی انتقال و در محل خیمه‌گاه حسینی محل خیمه حضرت امام سجاد(ع) نصب خواهد شد.
وی یادآور شد: این نمایشگاه و زیارتگاه که در شبستان مسجد و حسینیه علی‌بن موسی الرضا(ع) آستان قدس حضرت علی‌بن حمزه (ع) دایر است، همه روزه در ایام عید نوروز تا 15 فروردین ماه از ساعت 9:30 لغایت 20 جهت زیارت و بازدید زائران نوروزی مهیاست.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: