کد خبر: 3701132
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
گروه اجتماعی ـ فرمانده نیروی انتظامی فارس در تشریح تمهیدات نوروزی این نیرو از استقرار 431 ایستگاه پلیس در نقاط مختلف استان خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، سردار احمدعلی گودرزی، فرمانده نیروی انتظامی فارس امروز، 27 اسفندماه در آیین افتتاحیه قرارگاه نوروزی امام علی(ع) پلیس فارس گفت: برای خدمات‌دهی و ایجاد نظم و امنیت در تعطیلات نوروزی، 431 ایستگاه نوروزی در سطح استان دائر و بیش از 2 هزار گشت خودرویی، موتوری و پیاده راه‌اندازی شده است.
وی با اشاره به تهیه 175 هزار بروشور و نقشه، 3 هزار لوح فشرده فرهنگی با رویكرد آموزش همگانی و 641 بنر آموزشی و ترافیکی، افزود: بیش از 12 هزار نفر از كاركنان نیروی انتظامی در استان وظیفه خدمت‌دهی به مسافران نوروزی را برعهده خواهند داشت.
گودرزی اظهار كرد: مأموران انتظامی استان فارس با آمادگی كامل در خدمت شهروندان و مسافران نوروزی خواهند بود تا امنیت پایداری را برای آن‌ها برقرار كنند.
فرمانده انتظامی استان در بخش دیگری از سخنان خود به كشف 241 میلیارد تومان كالای قاچاق و توقیف 4 هزار و 546 دستگاه خودرو و دستگیری 6 هزار و 796 نفر قاچاقچی در سال جاری اشاره كرد و گفت: این میزان كشفیات نسبت به سال گذشته رشد 21 درصدی داشته است كه باعث كسب رتبه برتر در ناجا شده است.
گودرزی یادآور شد: بیش از42 تن مواد مخدر در سال جاری در استان فارس كشف شده كه نسبت به سال گذشته رشد 30 درصدی داشته است.
رئیس پلیس فارس همچنین گفت: با اجرای طرح مكنا در 283 كلانتری و پاسگاه در سطح استان فارس، علاوه بر رعایت حقوق شهروندی، سرعت پاسخگویی به مطالبات مردم به نحو چشمگیری افزایش یافته است.
فرمانده انتظامی استان با اشاره به حذف 5 شرور متواری و دستگیری 2 نفر در سال جاری در فارس، اظهار كرد: با تدابیر و رصد اطلاعاتی كاركنان انتظامی، 68درصد سرقت مسلحانه، 21 درصد سرقت تحت پوشش و 3 درصد سرقت‌های مهم كاهش یافته است كه براساس نظر سنجی های به عمل آمده توسط مراكز دانشگاهی در تهران، استان فارس در دو سال متوالی، بالاترین احساس امنیت را در بین استان‌های كشور دارد.
گودرزی با اشاره به اینکه در سال جاری بالغ بر یك میلیون و 670 هزار تماس با سامانه پلیس 110 برقرار شده و 770 هزار تماس و مراجعه آن عملیاتی و بقیه آن ارشاد یا غیر قابل رسیدگی بوده است، گفت: این رقم نسبت به سال گذشته نشان از افزایش 46 درصدی عملیاتی شدن تماس‌ها و مراجعات دارد.
این مقام ارشد انتظامی با اشاره به كاهش 3 درصدی كل تصادفات در فارس نیز گفت: متوفیان ناشی از تصادفات درون شهری 6 درصد كاهش یافته است.
گودرزی با اشاره به تشكیل 236 هزار فقره پرونده در كلانتری و پاسگاه‌های استان فارس و ارجاع بیش از 20 هزار فقره پرونده به مراكز مشاوره، تصریح كرد: با تلاش واحدهای مددكاری و مشاوره، 80 درصد پرونده‌های ارجاعی قبل از ورود به چرخه قضائی به مصالحه انجامیده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: