کد خبر: 3653784
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
حاجی‌زاده:
گروه فعالیت‌های قرآنی:‌ مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر فارس با بیان اینکه محوریت قرآن کریم در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک اصل مهم و تغییرناپذیر است، گفت: سپاه در مسیر انجام مأموریت‌های محوله آموزه‌های قرآنی را به عرصه عمل درآورده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایكنا) از فارس، حجت‌الاسلام محمد حاجی‌زاده، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر فارس امروز، 25 مهرماه در حاشیه آئین اختتامیه مسابقات قرآن کریم بانوان شاغل در سپاهِ استان فارس با بیان اینکه محوریت قرآن کریم در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک اصل مهم و تغییرناپذیر است، گفت: ساختار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک مجموعه تشکیل شده از انسان‌های مومن و انقلابی بر اساس تدابیر قرآنی و آموزه‌های دین اسلام است.

وی افزود: تمسک به قرآن و معارف اهل بیت(ع) عبور موفقیت‌آمیز انسان از گذرگاه‌های سخت زندگی و سربلندی در امتحان‌های خطیر الهی را تضمین می‌کند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر با بیان اینکه سپاه در مسیر انجام مأموریت‌های محوله آموزه‌های قرآنی را به عرصه عمل درآورده است، ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارای یک کارنامه درخشان قرآنی در بین مجموعه نیروهای مسلح کشور است و محور بودن قرآن در این نهاد آن را به نیرومندترین و مستحکم‌ترین نیروی نظامی منطقه تبدیل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه راهبرد اصلی استکبار جهانی کمرنگ کردن مفاهیم قرآنی در جوامع مسلمان به‌ خصوص ایران است، گفت: آنچه نقشه‌های شوم آمریکا و استکبار جهانی را برای منطقه نقش بر آب کرده است مقاومت و حماسه آفرینی رزمندگان اسلام در عرصه نبرد حق علیه باطل است.

حاجی‌زاده ادامه داد: مقاومت و ایستادگی مدافعان حرم اهل بیت(ع) در برابر استکبار جهانی و گروه‌های تروریستی یک حرکت برآمده از آیات قرآن و فرهنگ عاشوراست.

حاجی‌زاده در ادامه با اشاره به توهین‌های اخیر رئیس جمهور آمریکا نسبت به ملت ایران، گفت: ناکام ماندن اهداف آمریکا برای منطقه خشم سردمداران این کشور را برانگیخته و آن‌ها ایران اسلامی را عامل شکست‌های راهبردهای استکبار جهانی می‌دانند.

وی با بیان اینکه بر اساس آیات قرآن مومنان و پرهیزگاران پیروز نهایی تقابل بین جبهه حق و باطل هستند، گفت: کوتاه نیامدن در مقابل زیاده خواهی مستکبران یک از مهم‌ترین آموزه‌های قرآن کریم است و ملت ایران بدون توجه به تهدیدات پوچ آمریکا در مسیر اسلام ناب محمدی(ص) به حرکت خود ادامه می‌دهد و هرگز در مقابل آمریکا عقب‌نشینی نخواهد کرد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر با تصریح اینکه عصبانیت آمریکا نشان می‌دهد ملت ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مسیر درست که همان مسیر حق و اسلام حرکت می‌کنند، گفت: تهدیدات و تحریم‌های اخیر آمریکا ناشی از موفقیت‌های روز افزون سپاه در مقابله با گروه‌های تروریستی و فراگیر شدن فرهنگ مقاومت در بین ملت‌های منطقه است.

وی با بیان اینکه صحبت‌های اخیر سردمداران آمریکا بار دیگر غیرقابل اعتماد بودن این کشور را به همه گوشزد کرد، گفت: تهدیدها و تحریم‌ها خللی در عزم ملت ایران برای مقابله با جبهه کفر ایجاد نخواهد کرد و چهار دهه ایستادگی ملت ایران در مقابل آمریکا گُواه این موضوع است.

حاجی‌زاده با اشاره به وقایع اخیر منطقه گفت: تحولات منطقه کردستان عراق یک حرکت برنامه‌ریزی شده برای برهم زدن یکپارچگی کشور عراق است و دست‌های اسرائیل در طراحی این توطئه برای کشور اسلامی عراق قابل مشاهده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر با تجلیل از فعالیت‌های قرانی خواهران شاغل در سپاه فجر، گفت: زنان یکی از تاثیرگذارترین اقشار جامعه ایران هستند و توجه این قشر به معارف اسلامی و قرآنی تربیت یک نسل انقلابی و قرآنی را برای آینده کشور محقق خواهد ساخت.

یادآور می‌شود، در پایان این مراسم مریم علیمردانی، محبوبه سلیمانی، فاطمه شعبانی، فاطمه افسریان، زهرا منفرد و معصومه ده بزرگی به‌ عنوان نفرات برتر رشته حفظ، صدیقه حسینی و محترم رشیدی به‌عنوان نفرات برتر رشته تحقیق، طاهره جوانمردی و زهرا مظلومیان، نفرات برتر رشته ترتیل و زهرا زارع، حکیمه صادقی و نیره راستگو، نفرات برتر رشته مفاهیم این دوره از مسابقات معرفی شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: