کد خبر: 3306789
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۴
به بهانه فرارسیدن روز جانباز؛

گروه اجتماعی: علی‌اصغر امانی از بی‌توجهی‌های مسئولان نسبت به جانبازان انتقاد کرد و گفت: همه می‌گویند که تمامی ثروت ایران اسلامی برای جانباران و ایثارگران است اما ما حتی پولی در بساط نداریم که یک شغل آزاد برای فرزندانمان ایجاد کنیم.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، در زمان جنگ تحمیلی عده‌ای جان و مال و زندگی خود را گذاشتند و به سوی جبهه‌های حق علیه باطل رفتند واز این دیار محافظت کردند.
از آن عده مردان بی ادعا، عده‌ای ماندند وعده‌ای هم پرپرشدند. آنان که رفتند به خدا پیوستند و آنان که ماندند جای پرپر شده‌ها را پر کردند، اما دراین میان اینان که به جای آن لاله‌ها هستند چه نقشی در این مملکت و میهن دارند؟ آیا مسئولان این‌ها را به یاد دارند؟ اینان چگونه و در چه حالی هستند ؟اصلاً چه کی هستند؟ و هزار سئوال دیگر و دلی پر...
اما در این میان علی اصغر امانی، یکی از جانبازان دوران دفاع مقدس  کمی برای ما درد دل می‌کند و می‌گوید: در جنگ رزمندگان بی ریا و خاکی از مرز و بوم خود دفاع و جهاد کردند، ما هم جزو آنان بودیم. عده‌ای از دوستانمان رفتند و ما ماندیم در این دنیا.
وی ادامه داد: همه می‌گویند که تمامی سهام‌ها و مال و ثروت ایران اسلامی برای جانباران وایثارگران است اما ما حتی پولی در بساط نداریم که یک شغل آزاد برای فرزندانمان ایجاد کنیم.
این جانباز 55 درصد دوران دفاع مقدس با اشاره به بی توجهی مسئولان نسبت به امورات جانبازان گفت: داروهایی که ما استفاده می‌کنیم بسیار گران است اما باید به‌صورت شخصی این داروها را تهیه کنیم؛ کپسول اکسیژنی که هر دو روز باید پر شود را باید با مشکلات فراوان پر و استفاده کنیم و وقتی هم به مسئولان و یا بنیاد شهید مراجعه می‌کنیم هر روزی بهانه جدیدی می‌آورند به طوری که اکنون احساس می‌کنیم تبدیل به خاری در چشمان مسئولان شده‌ایم.
وی، همچنین از عدم توجه مسئولان بنیاد جانبازان نسبت به تأمین هزینه‌ها و مسکن جانبازان انتقاد کرد و گفت: در مقابل درخواست وام ما جهت خرید حتی یک منزل کوچک که بتوانیم از منزل اجاره‌ای رهایی یابیم، هزاران سنگ در پیش ما می‌نهند تا شاید این وام تأیید شود.
انتقاد دیگر این جانباز دوران دفاع مقدس از بی‌توجهی مسئولان نسبت به وی است و ادامه می‌دهد: من در شهر کوچکی مانند اقلید زندگی می‌کنم اما با وجود این قریب 10 سال است که هیچ مسئولی حتی از بنیاد شهید و امور ایثارگران و یا سایر مسئولان دیگر گاهی به ما سر نزده‌اند و حتی نمی‌دانند ما کجا زندگی می‌کنیم.
امانی خاطرنشان کرد: در ادارات و نهادهای دولتی و یا خصوصی وقتی که وارد می‌شویم، هیچ احساسی نسبت به جانبازان وجود ندارد و حتی اگر متوجه شوند که ایثارگر هستیم تا حدود قصد انجام ندادن امورات ما را دارند زیرا می‌گویند تمام ثروت این مملکت برای شماست!
وی در پایان سخنان خود از مسئولان خواست که با وجود بی‌توجهی‌ها نسبت به جانبازان و ایثارگران یک یاد کوچک هم از آنان کنند تا دل این عزیزان گرم باشد که هنوز از یادها نرفته‌اند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: