کد خبر: 3841738
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۸
گروه معارف ـ مدیر حوزه‌های علمیه خواهران فارس با تأكید بر اینكه آموزه‌های شریعتی که از آن پیروی می‌کنیم با طبیعت و فطرت انسان هماهنگ است، گفت:‌ توصیه‌هائی که در ترجمان قرآن و روایات شده همان خواسته‌های عقل است.

به گزارش ایكنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا محمودی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس امروز، 21 شهریورماه در جلسه کاری که با حضور معاونین و کارکنان دفتر مدیریت برگزار شد، گفت: آموزه‌های شریعتی که از آن پیروی می‌کنیم با طبیعت و فطرت انسان هماهنگ است.
وی با تأكید بر اینكه فطرت انسان با تعالیم دین سرستیز ندارد، افزود: توصیه‌هائی که در ترجمان قرآن و روایات شده همان خواسته‌های عقل است كه به زبان وحی از طرف خداوند بر پیامبر(ص) نازل شده است.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران فارس یادآور شد: کلیت مناجات را که یک موجود محدود برای آرامش به یک موجود نامحدود نیاز دارد،‌ عقل احساس می‌کند.
محمودی، نظم را یکی از آموزه‌های دین اسلام دانست و گفت: خداوند در این عالم نظم را هم به لحاظ آفرینش و تکوین و هم به لحاظ تشریع و قانون‌گذاری قرار داده است؛ حضرت امیر نیز در این باره می‌فرمایند: من همه شما و جمیع اهل خودم و سایر فرزندانم و کسانی که کتابت و دست خط من به آن‌ها می‌رسد را به تقوی الهی و نظم در امور دعوت می‌کنم.
وی، شاخصه‌ها و مؤلفه‌های نظم را در ابتدا هدف و سپس برنامه‌ریزی، رهبری، مدیریت و انقیاد دانست و گفت: نظم اساس آرامش انسان و جزو احتیاجات اساسی روح و روان انسان است و به کارهای انسان سرعت، اتقان و استواری لازم را می‌دهد، همچنین باعث بالا رفتن روحیه و افزایش کیفیت کار می‌شود.
محمودی در ادامه خودمحوری را یکی از آسیب‌ها در کار تشکیلاتی معرفی کرد و گفت: هر گاه انسان دچار خودکامگی و خودمحوری شود حتی بین مادر وفرزند اختلاف به وجود می‌آید و هر جا مانند عملکرد جوانانمان در دوران دفاع مقدس خدامحوری باشد نتیجه مطلوب حاصل می‌شود.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس در پایان اظهار کرد: اساس کارهای تشکیلاتی و اداری و سازمانی نظم است و با تمسک به آموزه‌های دین در همین زمینه می‌توان زمینه رشد و بالندگی در امور را فراهم کرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: