کد خبر: 3841037
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۸
گروه فرهنگی ــ بزرگترین تعزیه میدانی كشور در سال جاری با عنوان «خورشید در حجاب» در صحرارود فسا برگزار می‌شود كه پیش‌بینی می‌شود 50 هزار نفر از این تعزیه استقبال کنند.

پیش‌بینی استقبال 50 هزار نفر از بزرگترین تعزیه میدانی كشور

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌كل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، محمدکاظم رحمانی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا امروز، 17 شهریورماه گفت: در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ غنی عاشورای گروه تعزیه عاشورائیان روستای فرهنگی صحرارود، بزرگترین تعزیه میدانی کشور با عنوان «خورشید در حجاب» را در سال جاری اجرا می‌كنند كه پیش‌بینی استقبال 50 هزار نفری از این تعزیه می‌شود.
وی افزود: این تعزیه به کارگردانی سیروس دستان و نویسندگی محمود سیمکانی، شهادت اصحاب و یاران امام حسین(ع) در عصر عاشورا و اسارت حضرت زینب(س) و ورود ایشان به شام با حضور ١٨٠ بازیگر و بیش از هزار نفر عوامل اجرایی به تصویر می‌کشد.
رحمانی بیان كرد: متن تعزیه «خورشید در حجاب» پس از تحقیق و پژوهش زیر نظر اساتید دانشگاه شیراز و حوزه علمیه سفیران هدایت به مرحله تمرین رسیده است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا یادآور شد: دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی و انجمن هنرهای تجسمی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فسا نسبت به ماکت قصر یزید، تل زینبیه، قتلگاه مسلم بن عقیل و خرابه شام را با استفاده و بهره‌گیری از الگوها و نقوش اسلامی در محل اجرا، طراحی و فضاسازی نموده اند که در روز اجرا رونمایی خواهد شد .
وی ادامه داد: این آئین مذهبی پنج‌شنبه، ٢١ شهریور ماه مصادف با ١٢ محرم ساعت ٣٠ :١٦ در تپه های حضرت صاحب الزمان(عج) روستای صحرارود در ٨ کیلومتری شهر فسا به اجرا در می‌آید .
یادآور می‌شود، بزرگترین تعزیه میدانی کشور در صحرارود فسا سال ١٣٨٢ در فهرست آثار معنوی كشورمان به ثبت رسیده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: