کد خبر: 3841032
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
گروه فرهنگی ـ پروژه بازسازی و شاداب‌سازی كتابخانه عمومی ولیعصر(عج) به اتمام رسید و طی مراسمی این كتابخانه مجدداً گشایش یافت.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، آیین بازگشایی کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) شهرک ولیعصر مرودشت امروز، 17 شهریورماه با حضور روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس؛ حجت‌الاسلام مهدی آقایی، امام جمعه مرودشت؛ شجاع‌الدین خداپرست، معاون عمرانی فرمانداری مرودشت؛ دیگر مسئولان شهرستان و مردم شهرک ولیعصر(عج) مرودشت برگزار شد.
روح‌الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس در این مراسم با اشاره به اینکه کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) بازسازی و شاداب سازی شده است، گفت: بازگشایی و بهره‌برداری از کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) از جمله برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی فارس در هفته دولت است که با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال انجام شده است.
وی با بیان اینکه کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) مرودشت از جمله کتابخانه‌های پویا و فعال است، افزود: این کتابخانه در سال 1388 در شهرک ولیعصر مرودشت افتتاح شد که با گذشت 10 سال از فعالیت این کتابخانه و قدیمی و فرسوده بودن ساختمان کتابخانه، بازسازی و شاداب‌سازی آن در دستور کار قرار گرفت.
منوچهری با تصریح اینکه امسال طرح بازسازی سه کتابخانه عمومی در مرودشت کلید خورده است، گفت: علاوه بر کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج)، دو کتابخانه عمومی پارسه شهر مرودشت و کتابخانه عمومی روستای دشتک ابرج نیز در دست بازسازی و شاداب‌سازی که با اعتباری قریب به دو میلیارد ریال انجام خواهد شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس با بیان اینکه بازسازی سه کتابخانه در شهر مرودشت در راستای بهبود زیرساخت‌های کتابخانه‌ای در این شهرستان انجام شد، به نیاز شهرستان مرودشت به توسعه زیرساخت‌های کتابخانه‌ای اشاره کرد و گفت: توسعه کتابخانه‌های عمومی شهرستان باید با همکاری مسئولان مرودشت صورت پذیرد. همچنین شهر فاروق این شهرستان نیز از جمله شهرهای فاقد کتابخانه استان است که باید در این راستا برنامه ریزی شود.
یادآور می‌شود، در حال حاضر 13 کتابخانه نهادی و 2 کتابخانه مشارکتی در شهرستان مرودشت فعال است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: