کد خبر: 3840997
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
آذری‌جهرمی:
گروه سياست و اقتصاد ــ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینكه فناوری اطلاعات راهی برای افزایش اشتغال و كاهش گرانی است، گفت: دولتی که با مشکلات اقتصادی مواجه است می‌تواند با استفاده از پتانسیل فناوری اطلاعات از مشکلات رهایی یابد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی فرمانداری لارستان، محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز، 17 شهریورماه در جلسه شورای اداری شهرستان لارستان با بیان اینکه هر پروژه باید دارای هدفی باشد، گفت: هدف از انجام پروژه‌های مختلف در شرایط کنونی جلب رضایتمندی مردم است و هر دستگاهی برای افزایش این رضایتمندی باید گام بردارد و هر نهادی كه رضایت‌مندی بیشتری ایجاد کند، موفق‌تر خواهد بود.

وی با یادآوری اینکه در حال حاضر اصلی‌ترین دغدغه مردم اشتغال و گرانی است، فناوری اطلاعات را راهی برای افزایش اشتغال و کاهش گرانی دانست و گفت: دولتی که با مشکلات اقتصادی مواجه است می‌تواند با استفاده از پتانسیل فناوری اطلاعات از مشکلات رهایی یابد.

آذری‌جهرمی با بیان اینکه با استفاده از فناوری اطلاعات می‌توان شفاف‌سازی و روشنگری کرد، علت مخالفت برخی با توسعه فناوری اطلاعات را در همین امر دانست و گفت: مردم می‌توانند از این طریق مشکلات خود را به گوش مسئولان رسانده و مسئولان نیز پیگیر مشکلات آنان باشند.

وی با بیان اینکه می‌توان با هوشمندسازی و علم فناوری اطلاعات در زمینه‌های پزشکی، حمل و نقل و نظام بانکی و حوزه‌های دیگر تحول ایجاد کرد، افزود: اقتصاد دنیا در حال حاضر بر روی هوشمندسازی متمرکز شده است و کشورها برای آینده خود بر این اساس برنامه‌ریزی می‌کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توسعه فناوری اطلاعات را بسترساز تحول دانست و تأکید کرد: برای ایجاد و فراگیری اشتغال جوانان باید به سمت توسعه فناوری اطلاعات حرکت کنیم.

آذری‌جهرمی، جلب رضایت مردم، کمک به مسئولان برای حل مشکلات مردم و پایه‌ریزی برای جهش بزرگ اقتصادی را سه هدف مهم وزارت ارتباطات برشمرد و گفت: فارس سال 96 در رتبه بیستم فناوری اطلاعات کشور بود اما امروز به رتبه هشتم ارتقا پیدا کرده است.

38 درصد مردم لارستان اهل سنت هستند

جلیل حسنی، فرماندار شهرستان لارستان نیز در این جلسه، این منطقه را نخستین خاستگاه حکومت اسلامی و شهر خیرین نامید و گفت: با وجود آنکه 38 درصد مردم این خطه را اهل سنت تشکیل می‌دهند، خوشبختانه یک وحدت مثال‌زدنی بین شیعه و سنی در کشور به نمایش گذاشته‌اند.

وی از توسعه پوشش جاده‌ای آنتن‌دهی تلفن همراه به ویژه در نقاط حادثه خیز محورهای لارستان به جهرم و لارستان به بندرعباس به عنوان یکی از مهم‌ترین خواسته‌ها از وزارت ارتباطات نام برد و گفت: ایجاد ۵ سایت روستایی و ۵ سایت در شهرک‌های جدیدالتاسیس و نوسازی شبکه ارتباطی موجود در لارستان با توجه به فرسودگی شبکه‌ها از درخواست‌هایی است که با وزیر ارتباطات مطرح شد.

حجت‌الاسلام موسوی، امام جمعه لارستان نیز با بیان اینکه در لارستان یک منبع سرمایه انباشته موجود است که به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم امکان بهره‌برداری و سرمایه‌گذاری مناسب از آن وجود ندارد، گفت: این منبع عظیم به‌صورت انباشته باقی مانده است.

وی وجود جوانانی مستعد و با ضریب هوشی بالا در لارستان را دیگر نقطه قوت این شهرستان برشمرد و افزود: طی کنکور امسال دانش‌آموزان لارستانی با کسب دو رتبه تک رقمی این مهم را نمایان کردند.

بهره‌بردای از فیبر نوری

جمشید جعفرپور، نماینده مردم شهرستان‌های لارستان، خنج و گراش هم با بیان اینکه درخواست‌هایی را به وزیر ارتباطات داده‌ایم و ایشان نیز قول مساعد داده‌اند، گفت: یکی از ویژگی‌های مردم این منطقه متدین و ولایی بودن آنان در سایه روحانیت است که موجب شده یک وحدت مثال‌زدنی در بین اهالی تشیع و تسنن در سطح منطقه به وجود آید.

وی با بیان اینکه لارستان جزو نخستین شهرستان‌هایی بوده که به واسطه ارتباط با خارج از کشور دارای شبکه ارتباطی تلفن همراه شد، گفت: بهره‌بردای از فیبر نوری به‌صورت گسترده در منطقه، ایجاد هاب توزیع کالاهای پستی در لارستان، تقویت تجهیزات ارتباطی با توجه به بین‌المللی بودن فرودگاه لارستان و همچنین تبدیل شدن لارستان به شهر الکترونیک با توسعه تجهیزات الکترونیکی از جمله درخواست‌های قابل طرح است.

بنا بر این گزارش، در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، نماینده مردم لار، خنج و گراش در مجلس و فرماندار لارستان، بهره‌برداری از 34 میلیارد تومان طرح در حوزه زیرساخت ارتباطی شهرستان‌های خنج، گراش و لارستان آغاز شد.

این طرح‌ها شامل توسعه خدمات روستایی، توسعه پوشش تلفن همراه ۱۲ روستا، ارائه خدمات الکترونیک روستایی برای پنج روستا، هفت طرح توسعه شبکه تلفن ثابت و دیتا، ارتقای بی تی اس شهری ۱۶ سایت و توسعه ۱۰ سایت همراه شهری، جاده‌ای و روستایی بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: