کد خبر: 3836655
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
گروه اجتماعی ــ فرماندار شیراز با یادآوری جایگاه شوراها، عینی‌ترین جلوه‌های مردم‌سالاری و مشاركت مردم را وجود شوراهای اسلامی شهر و روستاها دانست.

به گزارش ایكنا از فارس، محمدرضا امیری، فرماندار شیراز امروز، 30 مردادماه در دیدار با اعضای هیئت رئیسه جدید شورای اسلامی این كلان‌شهر با اشاره به جایگاه شورا به عنوان نمایندگان مردم در پارلمان محلی گفت: همیشه اعتقاد داشته‌ و به آن پایبند بوده‌ام که عینی‌ترین جلوه‌های مردم‌سالاری و مشارکت مردم، وجود شوراهای اسلامی شهر و روستا است و در راستای تقویت آن همواره کوشیده‌ام.

وی افزود: لازم است هر مدیر و نهادی به جایگاه خود و دیگران توجه داشته باشد و البته باید بداند هر سازمان برای کسب موفقیت خود لازم است به عنوان یک خرده سیستم از سیستم‌های بزرگتر، با محیط اطراف در تعامل مستمر باشد؛ به ویژه اینکه فلسفه وجودی همه بخش‌های عمومی اعم از حاکمیت دولت و سازمان‌های محلی نظیر شورا و شهرداری، ارائه خدمت مطلوب به مردم است، بنابراین برای انجام این خدمتگزاری گریزی جز هماهنگی، انسجام و تعامل با رعایت مقررات نیست.

امیری درباره روند برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: از آنجا که دعوتنامه اعضای شورای اسلامی و همچنین طرح دو فوریتی، با امضای نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به فرمانداری واصل شده بود، فرمانداری بر اساس تکلیف قانونی مبنی بر نظارت بر حسن اجرای قانون شوراها، مقررات را به شورا یادآور شد. مقرراتی که بیان می‌دارد زمانی که رییس شورا در جلسه حضور داشته باشد، امضای تمامی مکاتبات و اداره جلسات به عهده وی است.

فرماندار شیراز ادامه داد: پس از ارائه توضیحات اعضای شورا و با توجه به اعلام شفاهی و نامه مکتوب شورا در روز دوشنبه، 28 مردادماه جاری مبنی بر خودداری رئیس شورا از امضای صورتجلسه و دعوتنامه، خدشه‌ای بر انتخابات هیات رییسه جدید وارد نیست.

سیدعبدالرزاق موسوی، رئیس منتخب شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این دیدار گفت: در سال سوم به بیشترین همکاری و ارتباط با فرمانداری نیاز داریم.
وی، نقش فرماندار شهرستان در توسعه را بسیار برجسته ارزیابی کرد و گفت: در اولین اقدام تلاش برای حفظ انسجام داخلی شورای شهر را دنبال می‌کنیم و ارتباط با مجموعه‌های خارج از شورا با اولویت فرمانداری گام دوم است.

موسوی اظهار کرد: برنامه یک‌ساله شورای شهر شیراز برای سال سوم را ظرف یک ماه تنظیم و تصویب می‌کنیم و علاقه‌مندیم دغدغه مجموعه مدیران استان و شهرستان را داشته باشیم و امیدواریم تاثیر آن به زودی برای مردم ملموس باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در پایان تأكید كرد: هیئت رئیسه جدید شورای شهر شیراز به دنبال ارائه خدمات و آرامش به شهر است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: