کد خبر: 3836188
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
گروه فعالیت‌های قرآنی ـ علی‌رغم اينكه طی ماه‌های گذشته اعلام شده بود كه شورای توسعه فرهنگ قرآنی فارس در تيرماه راه‌اندازی می‌شود اما تشكيل اين شورا هنوز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

قریب 2 سال از برگزاری آخرین جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان فارس با حضور كارشناسان قرآنی ادارات كل و نمایندگان مؤسسات قرآنی در اداره‌كل ارشاد فارس می‌گذرد.
بعد از تعطیل شدن شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان‌ها عملاً تكلیف بودجه‌های قرآنی در استان‌ها معلق ماند و برنامه مشخصی برای تخصیص بودجه‌های قرآنی هر استان تدوین نشده بود.
در مصاحبه‌های قبلی ایكنا با مدیركل ارشاد و رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد فارس اذعان شده بود كه تكلیف بودجه‌های قرآنی استان از طریق شورای فرهنگ عمومی استان مشخص می‌شود.

قریب 3 ماه پیش بود كه رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد فارس به خبرنگار ایكنا خبر راه‌اندازی مجدد شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان را داد و اعلام كرد كه در تیرماه این شورا مجدداً آغاز به كار خواهد كرد اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد كه تشكیل این شورا در استان‌ها هنوز در هاله‌ای از ابهام است.
اما احمدرضا نداف، رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد فارس در گفت‌وگو با ایكنا خبر خوش دیگری را اعلام كرد و گفت: شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان فارس مجدداً راه‌اندازی شده است.

آغاز به كار مجدد شورای هماهنگی و گسترش فعاليت‌های قرآنی فارس
وی با بیان اینكه این شورا ذیل شورای فرهنگ عمومی استان فعالیت می‌كند، گفت: در این شورا تكلیف فعالیت‌‌ها و همچنین بودجه‌های قرآنی استان مشخص می‌شود. اعضای شورا متشكل از نمایندگان مؤسسات فعال قرآنی، فعالان قرآنی، نماینده دستگاه‌های فرهنگی كه در فعالیت‌های قرآنی استان نقش دارند، هستند كه محوریت اداری آن به عهده اداره‌كل ارشاد فارس و محوریت راهبردی و هماهنگی فعالیت‌های قرآنی آن به عهده نماینده ولی فقیه در استان فارس است.

اشاره به مصوبات شورای هماهنگی قرآنی
وی با بیان اینكه تاكنون قریب 5 جلسه از جلسات این شورا تشكیل شده است، گفت: تاكنون مصوباتی نیز در این شورا داشته‌ایم به عنوان مثال بنا شده است تا با هماهنگی میراث فرهنگی، محافل قرآنی حافظیه از سر گرفته شود و این محافل به صورت هفتگی و ماهانه برپا شوند.
رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد فارس بیان كرد: همچنین مباحثی درباره پرداختن به فعالیت‌های قرآنی و كرسی‌های تلاوت قرآن در سطح استان نیز در جلسات این شورا مطرح و مصوب شده است.
وی در پایان یادآور شد:‌ مباحث دیگری نیز در جلسات این شورا مطرح شده است كه در صورت مشخص شدن جزئیات دقیق آن‌ها طی روزهای آتی اعلام خواهد شد.

تكلیف 172 میلیون بودجه قرآنی فارس زودتر مشخص شود
به نظر می‌رسد كه برای مشخص شدن تكلیف 172 میلیون تومان بودجه قرآنی استان فارس مربوط به دو سال پیش كه هنوز تخصیص و توزیع نیافته است، تشكیل شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان كورسوی امیدی برای فعالان قرآنی این استان باشد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: