کد خبر: 3835560
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
گروه اجتماعی ــ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس ۲۶ مردادماه را یک روز فراموش‌نشدنی در تاریخ برشمرد و گفت: استان فارس در دوران دفاع مقدس حدود دوهزار و ۲۰۰ آزاده سرافراز تقدیم کرده است.

به گزارش ایكنا از فارس، رجبعلی راهی، مدیركل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس امروز، 26 مردادماه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت فرارسیدن سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی‌مان، تعداد آزادگان کشور را بیش از 43 هزار نفر عنوان کرد و افزود: استان فارس نیز در دوران دفاع مقدس حدود دو هزار و 200 آزاده سرافراز تقدیم کرده است.

وی گفت: 26 مرداد سالروز یک اتفاق تاریخی فراموش‌نشدنی در تاریخ پرافتخار کشور عزیز ایران اسلامی است چرا که 29 سال پیش در چنین روزی شاهد بازگشت آزادگان سرافراز به کشور بودیم، عزیزانی که پس از سال‌ها اسارت در زندان‌های مخوف رژیم بعثی صدام، قدم به خاک میهن اسلامی گذاشتند.

راهی بیان کرد: آزادگان در راه عهد و پیمانی که با خدا بسته بودند، ثابت قدم ایستادند و مقاومت کردند و در این راه، سال‌ها رنج فراق و دوری از میهن و خانواده را تحمل كرده و دژخیمان رژیم بعثی عراق نیز سخت‌ترین شکنجه‌ها و آزارهای جسمی و روحی را بر آن‌ها روا داشتند و این موضوع نه تنها موجب استضعاف آن‌ها نشده بلکه قدرت ایمان و اتحاد آن‌ها را نیز محکم‌تر و قوی‌تر از پیش كرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس بیان كرد: استقامت و پایداری آزادگان سرافراز در دوران اسارت در اردوگاه‌های رژیم بعثی باعث شد آن‌ها پس از بازگشت به میهن اسلامی نیز در صحنه‌های مختلف و حساس جامعه، سرمشق و نمونه‌ای برای صلابت و استقامت مردان و زنان ایران اسلامی باشند.

راهی اظهار كرد: آزادگان امروز نیز همچون گذشته به راه خود که همان راه اسلام، عزت، شرف و انسانیت است، ادامه داده‌اند و زندگی با عزت را در پرتو ایمان به خدا، تقوا و صبر، پیشه خود کرده‌اند.

وی یادآور شد: آزادگان بهترین دوران زندگی خود یعنی دوران جوانى را در زندان‌ها و اردوگاه‌های رژیم بعثی عراق سپری کرده‌اند اما با این وجود پشیمان نیستند چراکه با خداوند متعال معامله کردند و با الگوگرفتن از زندگی و سیره ائمه اطهار(ع) به خصوص حضرت زینب کبری(س) توانستند رنج دوران اسارت را پشت سر بگذارند و برای میهن اسلامی خود افتخارآفرینی کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: