کد خبر: 3822837
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
گروه اجتماعی ـ استاندار فارس با اشاره به اهمیت كار دستگاه‌های نظارتی گفت: دستگاه‌های اجرایی استان باید از ورود دستگاه‌های نظارتی به موضوع‌های مرتبط با رعایت قانون استقبال کنند.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس شب گذشته، 5 تیرماه در جلسه شورای اداری استان با بیان اینكه دستگاه‌های اجرایی استان باید از ورود دستگاه‌های نظارتی به موضوع‌های مرتبط با رعایت قانون استقبال کنند، گفت: بی شک این هم به نفع کشور، استان و دستگاه‌های اجرایی است و هم موجب اعتماد آفرینی در جامعه خواهد شد.
وی، ضمن تاکید بر لزوم برقراری هم افزایی مثبت و دوسویه بین دستگاه‌های اجرایی و دستگاه‌های نظارتی با هدف اعتماد سازی مورد نیاز جامعه، گفت: برخی مواقع ممکن است اشتباهی از سر بی توجهی و عدم آگاهی نسبت به قانون روی دهد و چه بهتر اینکه این مسایل در یک فضای تعاملی و با هدف رفع مشکل دنبال شود.
استاندار فارس با اشاره به اهمیت پاسخگویی مناسب کارکنان دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان به مردم و مراجعان بیان کرد: مردم انتظار شنیدن پاسخ درست و روشن را دارند و کارکنان دستگاه‌ها موظفند که پاسخ تقاضای مراجعان چه مثبت و چه منفی را به درستی و با زبان خوش و نه از سر بی میلی و بی انگیزگی بدهند.
رحیمی ادامه داد: همچنین برای آگاهی مردم از شرایط معامله‌ها، آگهی‌های مناقصه‌ها و شفافیت هرچه بیشتر در این زمینه، اطلاعات مربوط به این موارد باید بر روی سامانه‌های پیش بینی شده قرار داده شود.
وی گفت: مسائل فرهنگی و رعایت ارزش‌ها و هنجارها بیشتر در چارچوب امور فرهنگی و با کارهای نرم افزاری موثر خواهد بود و این مسائل با برخوردهای خشن و بگیر و ببند پاسخ نخواهد داد.
استاندار فارس ادامه داد: در زمینه نشاط اجتماعی، امید آفرینی و حقوق شهروندی، بدون تردید هم افزایی فرهنگی بین استان‌ها و کشورها تأثیرگذار است و انتظار است که دستگاه قضایی زمینه‌های لازم را برای فرهنگ‌پذیری و جامعه‌پذیری هرچه بالاتر و بیشتر جوانان و اقشار مختلف مردم فراهم کنند.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مواجه دولت با مشکلات مالی ناشی از تحریم‌ها گفت: در چنین شرایطی نباید اجازه دهیم که به مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر فشار وارد شود.
رحیمی افزود: دستگاه‌های اجرایی نیز باید ضمن صرفه جویی در هزینه‌ها، نسبت به بهره وری بهتر و مناسب‌تر از نیروی انسانی اهتمام ویژه داشته باشند.
استاندار فارس، با اشاره به تقاضای سردمداران آمریکا مبنی بر مذاکره با کشورمان گفت: موضع‌گیری رهبر معظم انقلاب در مقابل این تقاضا بسیار هوشمندانه و شجاعانه بود.
رحیمی گفت: بی شک منزلت و جایگاه مردم ایران همین است و رهبر فرزانه انقلاب، موضع‌گیری درستی در این زمینه داشتند که موجب عزت و سربلندی هرچه بیشتر کشور و ملت شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: