کد خبر: 3822642
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۶
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ طبق اعلام مدیرعامل اتحادیه تشكل‌های قرآنی فارس و مدیركل ارشاد این استان، شورای توسعه فرهنگ قرآنی در فارس در تیرماه جاری تشكیل می‌شود.

به گزارش ایكنا از فارس، طی یك ماه گذشته بود كه خبر تشكیل مجدد شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان‌ها از سوی احمدرضا نداف، رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد فارس به خبرگزاری ایكنا اعلام شد.
وی در این باره یادآور شد كه فراكسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی به دنبال راه‌اندازی مجدد شورای توسعه فرهنگ قرآنی در استان‌هاست و به زودی این كار انجام خواهد شد.
چند روز پیش نیز محمدحسین اسلامی، مدیرعامل اتحادیه تشكل‌های قرآنی فارس به ایكنا خبر راه‌اندازی شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان در تیرماه جاری اعلام كرد.
همچنین صابر سهرابی، مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این رابطه به ایكنا گفت: در اولین شورای فرهنگ عمومی استان، شورای توسعه فرهنگ قرآنی تشكیل خواهد شد.
وی با بیان اینكه هنوز ابلاغیه این كار از تهران نیامده است، افزود: به محض اینكه ابلاغیه این كار اعلام شد، حتماً شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان تشكیل خواهد شد كه به احتمال زیاد این كار را در تیرماه جاری انجام می‌شود.
از آنجا كه شورای توسعه فرهنگ قرآنی نقش كلیدی در تخصیص و توزیع بودجه‌های قرآنی میان سه كمیسیون ذیل خود اعم از كمیسیون آموزش عمومی، تبلیغ و ترویج و پژوهش دارد، بنابراین راه‌اندازی مجدد این شورا یكی از نیازهای اساسی است كه باید هر چه زودتر محقق شود.
چرا كه طبق اعلام رئیس گروه قرآن و عترت ارشاد فارس 172 میلیون تومان بودجه قرآنی مربوط به سال گذشته به استان فارس اختصاص یافته اما هنوز توزیع نشده است. به نظر می‌رسد تشكیل این شورا بتواند این معضل بلوكه شدن بودجه قرآنی را حل كند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: