کد خبر: 3822363
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
گروه اجتماعی ــ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندارس فارس با بیان اینکه بر اساس آمار‌ها حضور مبلغان دینی در روستا‌ها باعث کاهش مهاجرت بی‌رویه و کاهش آسیب‌های اجتماعی در این مناطق می‌شود، بر لزوم تقویت حضور مبلغان در روستا‌ها تأکید کرد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس، احمد احمدی‌زاده، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس امروز، 4 تیرماه در نشستی با حضور رؤسای ادارات تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: روحانیون نقش بسزایی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی دارند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون نیز برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی در استان فارس تأثیرات چشمگیری در امر فرهنگ‌سازی داشته است افزود: فضای مجازی یکی از الزاماتی است که باید نهاد روحانیون هم در آن نقش و حضوری پررنگی داشته باشد.

معاون استاندار فارس بیان كرد: حضور مبلغین مذهبی در روستاها باید تقویت شود چراکه خوشبختانه بر اساس آمارها این حضور باعث کاهش مهاجرت‌های بی‌رویه و درنتیجه کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی افزود: مهم‌ترین رکن خدمتگزاری برای مردم‌ باور عمیق به منویات رهبری است که همین امر را باید یکی از وظایف مبلغین مذهبی دانست تا به مدیران و مسئولان انتقال دهند.
احمدی‌زاده گفت: امروز در بیشتر نه‌تنها در استان فارس بلکه در جای‌جای کشور روحانیون بسیار نهاد محبوبی نزد مردم است هرچند که دشمن با راه انداختن جنگ روانی قصد تخریب آن را دارد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری فارس با تصریح اینکه بخش‌های فرهنگی ادارات و نهادها باید با سازمان تبلیغات تعامل بیشتری داشته باشند، گفت: آنچه در گام دوم انقلاب تبیین شده است نقش‌آفرینی جوانان در امور کلان کشور است لذا سازمان تبلیغات اسلامی در راه تحقق این هدف پیشگام است.

احمدی‌زاده به شایعات دشمن برای تفرقه‌افکنی میان مردم و دولت اشاره کرد و گفت: امروز دشمنان ایران اسلامی در حال برنامه‌ریزی برای خاموش کردن روحیه انقلابی گری میان مردم هستند اما جوانان انقلابی و متدین ایران نمی‌گذارند این توطئه شوم در میان مردم رسوخ کنند.

وی ارزیابی کارنامه سازمان تبلیغات اسلامی را پربار و مثمر به ثمر خواند و گفت: با توجه به این حجم از ظرفیت‌های بالای روحانیون انتظار فعالیت‌های فرهنگی بیش‌ازپیش را در راستای ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی وجود دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزود: معضلاتی مانند طلاق، فقر و اعتیاد مشکلات عمده‌ای هستند که برای حل آن‌ها به کار قوی فرهنگی نیاز داریم.

احمد‌ی‌زاده بیان كرد: روحانیون می‌توانند گرایش به نحله‌ها و فرق انحرافی را در استان به صفر برسانند هرچند که نهادهای امنیتی نیز تلاش خود را در این راستا ادامه می‌دهند.

وی همچنین گفت: علاوه بر حل مشکلات اقتصادی همه گروه‌ها و جناح‌های سیاسی باید معنویت را چاشنی سفره‌های فرهنگی مردم ایران کنند که در این راستا می‌توانند از ظرفیت‌های ویژه سازمان تبلیغات اسلامی کمک بگیرند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: