کد خبر: 3822343
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۸
گروه اجتماعی ـ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: اعتماد مردم از طریق رعایت عدالت و انصاف، پرهیز از گرانفروشی و کم‌فروشی و توجه به تمام حقوق قانونی جامعه، حاصل می‌شود.

به گزارش ایكنا از فارس، حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس امروز، 4 تیرماه در همایش بزرگداشت روز اصناف در شیراز با اشاره اهمیت جذب اعتماد مردم از سوی اصناف گفت: اعتماد مردم از طریق رعایت عدالت و انصاف، پرهیز از گرانفروشی و کمفروشی و توجه به تمام حقوق قانونی جامعه، حاصل می‌شود.
وی به ارائه آماری در زمینه اصناف پرداخت و گفت: امروز در کل کشور بیش از 2 میلیون و 500 هزار فعال صنفی دارای پروانه و حدود 500 هزار واحد صنفی فاقد پروانه وجود دارد.
رئیس سازمان صمت استان فارس افزود: با در نظر گرفتن سرانه اشتغال مستقیم 2.5 نفر به ازای هر واحد صنفی، حدود هفت میلیون نفر در این بخش شاغل هستند.
ایزدی با اشاره به اینکه به ازای هر واحد صنفی به شکل غیرمستقیم برای سه نفر اشتغال ایجاد شده است، این بخش را تأمین کننده معیشت بیش از 20 میلیون نفر از ایرانیان تلقی کرد.
وی با بیان اینکه بین 17 تا 19 درصد تولید ناخالص ملی مربوط به بخش اصناف است، گفت: از همه مهم‌تر اینکه اصناف چرخه اتصال تولیدکننده با جامعه محسوب می‌شود و هیچ تولیدکننده‌ای بدون فعالیت اصناف، موفق نیست.
رئیس سازمان صمت فارس تأكید كرد: صنعت زیرساخت اصلی جامعه محسوب می‌شود، اما باید قبول کرد که محصول تولیدی بخش صنعت، توسط اصناف به جامعه عرضه می‌شود، بنابراین اصناف حلقه واسط و تضمین‌کننده توفیق تولید کننده است.
ایزدی یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان صمت و مجموعه مدیریت استان فارس را رسیدگی و رفع مشکلات و تنگناهای اصناف دانست.
وی با بیان اینکه امروز شاهد همگرایی مطلوبی در سطح مدیران فارس هستیم، گفت: امروز اصناف بر لبه تیغ حرکت می‌کنند و اگر بتوانند اعتماد جامعه را جلب کنند، هم خودشان موفق خواهند بود و هم زمینه را برای پویایی اقتصاد و ایجاد امید و نشاط فراهم کرده اند.
رئیس سازمان صمت استان فارس با بیان اینکه می‌توان با همگرایی دولت و بخش خصوصی، زمینه نقش‌آفرینی اصناف در عرصه‌های مختلف را فراهم کرد، گفت: اصنافی که همواره و بدون هیچ چشم‌داشت و هیاهوی تبلیغاتی در عرصه‌های مختلف و هنگام وقوع مشکلاتی نظیر سیل، همراه بوده، شایسته حمایت است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: