کد خبر: 3821766
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵
گروه اجتماعی ـ مدیركل صدا و سیمای فارس از راه‌اندازی رادیو عدالت همزمان با هفته قوه قضائیه در این استان خبر داد.

رادیو عدالت راه‌اندازی شد

به گزارش ایكنا از فارس، سیدتقی سهرابی، مدیرکل صدا و سیمای فارس امروز، 2 تیرماه در دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید والامقام بهشتی و تبریک هفته قوه قضاییه از راه‌اندازی رادیو عدالت از اول تیرماه خبر داد.
سهرابی گفت: یک رادیو جدید به مجموعه رادیوهای کشور اضافه شد که با فرکانس 5/95 مگاهرتز در شیراز قابل دریافت است که از این طریق صدای عدالت را به سراسرکشور و بعد روی ماهواره به سراسر جهان می‌رسانیم و این فرصت خوبی است که بتوانیم به نحو مطلوب از آن استفاده کنیم.
مدیرکل صدا و سیمای فارس با اشاره به اینکه قریب 300 شبکه ماهواره‌ای برعلیه دین و اخلاق و صبر مردم برنامه‌سازی می‌کنند،‌ گفت: همه ما در یک شرایط بسیار سختی از نظر رسانه‌ای بسرمی‌بریم. دشمنان تمام تلاششان این است که شبهه‌افکنی کنند. ذهنیت مردم را به سمت و سوی خودشان بکشند و امید را از مردم بگیرند.
وی افزود: دشمن یک کار پیچیده شبانه‌روزی را با هزینه‌های بسیار گزافی انجام می‌دهد کانال فضای مجازی که امروز به سهولت قابل دسترسی است 24 ساعته در حال فعالیت است. صدا و سیما باید در مقابل این هجمه‌ها مقابله کند هم اشراف داشته باشد و هم رصد کند هم متناسب با توطئه‌ها در بحث‌های مختلف فعالیت کند.
سهرابی، موضوع بدحجابی در جامعه را یکی از ترفندها و ابزارهایی دانست که دشمنان با راه‌اندازی شبکه‌های مختلف و تولید برنامه‌های گوناگون و ترغیب جامعه ما با رواج فرهنگ مبتذل غربی وقتی می‌دانند با جنگ سخت نمی‌توانند وارد کشور شوند به جنگ نرم روی می‌آورند.
مدیرکل صدا وسیمای فارس تاکید کرد: امروز دامن زدن به موضوعات اختلاص برای ناامید کردن جامعه یکی از برنامه‌های اتاق‌های فکر این شبکه‌هاست که در مقابل این‌ها با ابزار رسانه باید جنگید و جلو این کارها را گرفت.
وی با بیان اینكه آموزش خانواده در دستور کار صدا و سیما است، گفت: مردم را باید با مسائل جزایی آشنا کرد، رسانه باید در جامعه احساس امنیت ایجاد كند. این وظیفه رسانه است که دستگاه قضایی را درکشور مقتدر نشان دهد که موجب ترس و واهمه کسانی شود که می‌خواهند آرامش جامعه را بهم بزنند.
سهرابی تأكید كرد: امروز با استفاده از ابزار رسانه باید طرحی نو دراندازیم و دستگاه قضایی استان و صدا وسیما با همکاری و همدلی صدای عدالت و طعم شیرین عدالت را به مردم ولایت مدار استان بچشانند.
مدیرکل صدا وسیمای بیان كرد: امروز برخورد با دانه درشت‌ها بدون مسامحه و بدون مصلحت‌اندیشی یکی از کارهای مهمی است که می‌توانیم بر بسیاری از معضلات جامعه فائق بیاییم حقیقتا مادامی که با این دانه درشت‌ها برخورد جدی نداشته باشیم نمی‌توانیم از مردمی که در یک اتاق شیشه‌ای زندگی می‌کنند و خبرها را لحظه‌ای دریافت می‌کنند و از آن طرف هم با برجسته‌سازی رسانه‌های معاند روبه‌رو می‌شوند و با ترفندهای مختلف یک موضوع کوچک را بزرگ جلوه می دهند دفاع کنیم.
وی گفت: پیام در رسانه گران‌ترین محصول است و امروز صرف هزینه‌های گزاف برای راه‌اندازی شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای، سرمایه‌گذاری در فضای مجازی به خاطر این است که آن‌ها به خوبی دریافت کردند که تأثیرگذاری رسانه فوق‌العاده بالاست و قبل از این که بخواهند با سخت ابزارها اهداف جامعه هدفشان را پیاده کنند با ابزار رسانه تلاش می‌کنند این کار را انجام دهند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: