کد خبر: 3821018
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
آیت‌الله محمدی ری‌شهری:
گروه اجتماعی ـ تولیت حرم عبدالعظیم حسنی(ع) با اشاره به برگزاری اجلاس اعتاب مقدسه ایران اسلامی گفت: فلسفه اصلی برگزاری اجلاسیه‌های اعتاب مقدس ایرانی رسیدن به نقطه مطلوب فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند «بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی تبدیل شوند».

به گزارش ایکنا از فارس، آیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری، تولیت حرم عبدالعظیم حسنی(ع) ظهر امروز، ۳۰ خردادماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز که در حاشیه نشست اعتاب مقدسه ایران اسلامی برگزار شد، اهداف از برگزاری اجلاسیه اعتاب مقدس را مورد توجه قرار داد و گفت: فلسفه اصلی برگزاری اجلاسیه‌های اعتاب مقدس ایرانی رسیدن به نقطه مطلوب فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند: «بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی تبدیل شوند».
وی به برگزاری اجلاسیه‌ها باهدف تبدیل کردن بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی اشاره کرد و افزود: در ابتدای راه هستیم، البته درصدد برگزاری برنامه‌های جدیدتر نسبت به گذشته برای هم‌افزایی آستان‌های مقدس هستیم.
تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) بیان کرد: هنر قطب‌های فرهنگی باید این باشد افرادی را که با اهل‌ بیت(ع) آشنایی کمتری دارند و یا هیچ‌گونه آشنایی ندارند را بیشتر آشنا کنند.
آیت‌الله ری‌شهری در پایان گفت: باید در مسیر تبیین معارف اهل‌بیت(ع) برای افرادی که آشنایی با اهل‌ بیت(ع) ندارند، حرکت کنیم، امیدواریم با هماهنگی به این هدف برسیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: