کد خبر: 3821008
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۴
گروه اجتماعی ـ تولیت مسجد جمکران با ارائه آماری از تعداد نمازگزاران این مسجد گفت: میانگین تعداد نمازگزار مسجد جمکران در طول 4 سال گذشته 16 درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایکنا از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان، تولیت مسجد جمکران ظهر امروز، 30 خردادماه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز که در حاشیه نشست اعتاب مقدسه ایران اسلامی برگزار شد، گفت: علی رغم تهاجم فرهنگی و مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و شرایط سختی که وجود دارد، شاهد حضور روزافزون مردم در مراکز مذهبی در ایام و مناسبت‌های مختلف سال هستیم.
وی به ارائه آماری در این زمینه پرداخت و افزود: در سال81 در مسجد جمکران در طول سال یک میلیون نمازگزار مشرف شد و در سال 92 در طول یکسال 15 میلیون و 150 هزار نفر یعنی 1500 درصد افزایش در طول 10 سال نمازگزار در این مسجد داشتیم و در سال 94 هم این رقم به 21 میلیون نمازگزار در طول یکسال رسید.
رحیمیان ادامه داد: در 4 سال گذشته طبق آماری که استانداری و مراکز دیگر مانند نیروی انتظامی ارائه کردند، میانگین تعداد نمازگزار در طول 4 سال گذشته 16 درصد افزایش داشته است.
تولیت مسجد جمکران اظهار کرد: با توجه به این افزایش روزافزون مردم در مسجد جمکران و همچنین زیارت امام رضا(ع) و سایر اعتاب و پیاده‌روی اربعین و شب‌های قدر و اعتکاف‌ها، وظایف ما برای خدمتگزاری به این مردم سنگین‌تر و مضاعف می‌شود و هر روز که می‌گذرد این جمله امام برای معنایش آشکارتر می‌شود که فرمود ملت ایران از مردم حجاز در عصر رسول الله(ص) و حضرت علی(ع) و سیدالشهدا(ع) بهتر هستند.
وی اضافه کرد: این معجزه الهی را می‌بینیم که بعد از 40 سال همه سختی‌ها و مشکلات و تحریم‌ها و نارسایی‌هایی که در عملکرد برخی‌ها بوده است و تنگناهایی که از خارج از کشور بر مردم تحمیل شده است، مردم همچنان پایبند انقلاب و ارزش‌ها هستند و این مسئله را به خوبی در 22 بهمن‌ها و روزهای قدس مشاهده می‌کنیم.
رحیمیان بیان کرد: مجموعه‌های اعتاب مقدسه نیز با هم‌افزایی و مشارکت با یکدیگر و سایر مراکز دینی تلاش می‌کنیم تا هرچه بیشتر به مردم خدمتگزاری کنیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: