کد خبر: 3820479
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹
گروه فرهنگی ــ جشنواره منطقه‌ای شعر رضوی از سری برنامه‌های دهه کرامت در تاریخ ۱۷ تیرماه سال جاری میهمان مردم آباده خواهد شد.

به گزارش ایكنا از فارس، هادی فرخی، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده امروز، 28 خردادماه در انجمن ادبی شهریار و انجمن داستان‌نویسان نون و القلم آباده، جدیت اهالی فرهنگ را در طرح پایتخت کتاب ایران خواستار شد و گفت: پایتختی کتاب ایران یک طرح ارزشمند و جامع برای کشف استعدادها و ظرفیت‌های شهرستان است که اگر با رویکرد صحیح انجام گیرد، می‌تواند آینده‌ای روشن را برای عموم مردم به ویژه کودکان و نوجوانان این دیار رقم بزند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی آباده با اشاره به میزبانی این شهرستان در جشنواره منطقه‌ای شعر رضوی گفت: جشنواره ملی شعر رضوی با هدف ترویج فرهنگ ناب و مقدس سیره زندگانی امام رئوف حضرت علی‌بن موسی‌الرضا(ع) ١٧ تیرماه جاری در آباده برگزار خواهد شد که امید است تمامی اعضای انجمن‌های ادبی آباده با جدیت این موضوع را دنبال و حداکثر آثار خود را به دبیرخانه جشنواه ارسال کنند تا شاهد رویدادی فرهنگی با رویکرد ترویج فرهنگ رضوی در شهرمان باشیم.
وی افزود: برنامه‌های شب شعر رضوی در تالار هنر آباده به نحوی تنظیم و برنامه‌ریزی شده است که موضوع پایتختی کتاب ایران نیز در آن نقش دارد، بدین صورت که همزمان با برگزاری شب شعر رضوی، آئین رونمایی از آثار مؤلفین شهرستان و ارائه ی کتاب توسط حافظان کتاب در این برنامه برگزار می‌شود و از ٢ طرح دبیرخانه پایتخت کتاب ایران نیز با حضور مسئولین ارشد شهرستان و استان رونمایی خواهد شد.
حمیرا یزدانبخش، مسئول انجمن داستان نویسان نون و القلم آباده نیز در این دیدار گفت: کتاب، یار دیرینه عارفان و مشتاقان کمال و دانایی است و ما نیز موظفیم تا با ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی نسل آینده‌مان را به سمت این راه روشن هدایت كنیم و پایتخت کتاب ایران بهترین فرصت برای فراهم كردن فضای لازم در این راستا خواهد بود.
ژیلا نظری، دبیر انجمن شعر شهریار هم در این دیدار، پایتخت کتاب ایران را راه حل اساسی برای رفع موانع فرهنگی در بین عامه مردم دانست و گفت: کتاب به عنوان راهنمای بی همتا و چراغی فروزان می‌تواند گره گشای بسیاری از مسائل و مشکلات باشد و ما حمایت کامل خود را از طرح پایتخت کتاب ایران برای افق‌های روشن شهرمان اعلام می‌کنیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: