کد خبر: 3820420
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
گروه اجتماعی ــ قرارگاه محرومیت‌زدایی احمدبن موسی(ع) یكی از قرارگاه‌های محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است كه در استان فارس فعالیت می‌كند. این قرارگاه در سرفصل‌های مختلفی از دو سال پیش مشغول به فعالیت است.

میلاد امیری‌نژاد، معاون قرارگاه محرومیت‌زدایی احمدبن موسی(ع) در گفت‌وگو با ایكنا از فارس، با بیان اینكه این قرارگاه از دو سال پیش در شیراز تشكیل شد، گفت: قرارگاه محرومیت‌زدایی احمدبن موسی(ع) به دستور فرمانده سپاه فجر فارس و با توجه به تجربه موفقی كه در قرارگاه شهید برونسی مشهد مقدس داشتند، در شیراز راه‌اندازی شد.
وی افزود: همچنین دو سال پیش سردار سلامی به نمایندگی از فرمانده وقت سپاه از مناطق مختلف شهر شیراز بازدید كرد و بدین طریق 15 منطقه كم‌برخوردار شیراز كه باید اقدامات فوری‌تری برای محرومیت‌زدایی و ارائه خدمات مختلف در آنجا انجام دهیم، شناسایی و انتخاب شدند.
امیری‌نژاد ادامه داد: این مناطق شامل اكبرآباد، منطقه سعدی، سهل‌آباد، شرقان، دهپیاله، كرونی، كتس‌بس، كوزه‌گری، سنگ‌سیاه، بیات، شهرك بهار، قصر قمشه، گویم و مأذون قشقایی هستند.

تشكیل ستاد صیانت از سومین حرم اهل بیت(ع)
معاون قرارگاه محرومیت‌زدایی احمدبن موسی(ع) اظهار كرد: با توجه به كارهای كارشناسی كه انجام شد، یك‌سری اقدامات محوری در راستای كم كردن محرومیت‌های اجتماعی و خدماتی با هم‌افزایی ظرفیت‌های درون استان و برون‌استان از سپاه انجام شد و در این راستا ستاد صیانت از سومین حرم اهل بیت(ع) شكل گرفت كه در آن سی و چند دستگاه اداری هم عضو هستند.
وی اضافه كرد: در این ستاد جلساتی برپا شد و گروه‌هایی از محلات مذكور بازدید كردند كه ماحصل آن مصوباتی بود كه از سوی تبادار، استاندار وقت فارس ابلاغ شد.
امیری‌نژاد با بیان اینكه قرارگاه احمدبن موسی(ع) با مشاركت سپاه فجر و قرارگاه محرومیت‌زدایی كل سپاه، طرح‌هایی در سرفصل‌های مختلف نظیر درمانی، فرهنگی، اجتماعی، محرومیت‌زدایی عمرانی و غیرعمرانی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی برنامه‌ریزی و اجرایی كرد.
معاون قرارگاه محرومیت‌زدایی احمدبن موسی(ع) بیان كرد: در بخش محرومیت‌زدایی دو سرفصل عمرانی و غیرعمرانی وجود دارد كه در بخش عمرانی 17 بند شامل مرمت و ساخت منزل محرومان، مرمت و ساخت مساجد، ساخت درمانگاه، زمین ورزشی رو باز، ایجاد اشتغال، نصب انشعابات آب و گاز و فاضلاب منازل محرومان و غیره را تعریف كردیم.

كمك به رونق تولید
وی گفت: در بخش محرومیت‌زدایی یكی از اقدامات محوری قرارگاه،‌ فعالیت‌های غیرعمرانی است مانند كمك به تأمین جهیزیه زوج‌های جوان كه سال گذشته یك هزار سری جهیزیه را میان زوج‌های جوان هم به‌منظور كمك به رونق تولید و هم اشتغالزایی جوانان توزیع كردیم.

توزیع 15 هزار سبد معیشتی میان نیازمندان
امیری‌نژاد افزود: همچنین سال گذشته 10 هزار سبد معیشتی و امسال تاكنون 5 هزار سبد معیشتی را میان محرومان شیراز توزیع كردیم كه در این راستا با برخی از دستگاه‌ها نظیر كمیته امداد، بهزیستی و غيره تفاهم‌نامه همكاری امضا كردیم.
وی، اقدام دیگر این قرارگاه را كمك به امر آموزش در مدارس و كمك به تجهیز مساجد عنوان كرد و گفت: اگر امام فرمودند كه مساجد سنگر هستند، باید این نكته را بپذیریم كه دشمن به دنبال ایجاد فاصله و شكاف میان مردم و مساجد است تا مساجد را تنها به عنوان مكانی برای عبادت‌گاه معرفی كند و دنبال رفع مایحتاج نیست بنابراین یكی از سرفصل‌های 17گانه محرومیت‌زدایی قرارگاه شهید اسكندری، ساخت و مرمت مساجد در شیراز است كه این مساجد شناسایی شدند.
معاون قرارگاه محرومیت‌زدایی احمدبن موسی(ع) با بیان اینكه در سال گذشته با كمك خیران و مردم 20 مسجد در شیراز را مرمت كردیم، گفت: این مساجد در مناطقی چون قصر قمشه، بین‌الحرمین، بیات، سنگ سیاه،‌شهرك بهار، روستای كرونی، مأذون قشقای، كتس بس، اكبرآباد، سهل‌آباد و خلجوی بودند.

ساخت و مرمت 41 مسجد طی امسال
وی بیان كرد: امسال نیز ساخت و احداث 41 مسجد را در دستور كار قرار داریم كه 2 مسجد ساخته و 39 مسجد مرمت خواهند شد كه دو مسجدی كه بناست ساخته شود در محلات سعدی و سهل‌آباد خواهند بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: