کد خبر: 3820198
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
گروه اجتماعی ـ استاندار فارس گفت: توانائی و شایستگی باید مبنا و شاخص انتخاب مدیران باشد و در مرحله بعد دست پاکی و چشم پاکی و همراهی با دولت باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایكنا از فارس، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس در جلسه دیدار شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان فارس با بیان اینکه انتصاب مدیران در آموزش و پرورش باید بر مبنای خرد جمعی و توجه به نظرات نخبگان، تشکل‌های صنفی، فرهنگی و سیاسی باشد، گفت: قومیت ملاک انتصاب مدیران و تصمیم‌گیری نیست.
نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه تنوع فرهنگی و قومی دارای ارزش است و باید از جنبه‌های مثبت این ظرفیت به خوبی استفاده شود، ادامه داد: نباید به قومیت به عنوان عامل جدایی و برتری نگاه شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خشنودی از مطرح شدن مطالبات فرهنگیان توسط انجمن اسلامی معلمان، گفت: وقتی جامعه به صورت توده‌ای باشد، پیگیری‌ها به نتیجه مشخصی منتهی نمی‌شود، اما در شرایطی که جامعه متشکل بوده و مجموعه‌های مدنی و احزاب قانونی مطالبات خود را مطرح و پیگیری کنند، می‌توانیم به رشد و توسعه دست پیدا کنیم.
استاندار فارس اظهار کرد: یکی از شاخصه‌های جامعه مدنی و پیشرفته در امور سیاسی این است که رای و نظر مردم دارای اهمیت زیادی است و تشکل‌های مردم نهاد توسعه پیدا می کنند.
رحیمی افزود: انجمن اسلامی معلمان که دارای یک هزار و 800 عضو در استان فارس و حدود 13 هزار عضو در سطح کشور است شامل افرادی اندیشمند است که در فرهنگ جامعه و جهت‌گیری آموزش و پرورش موثر هستند.
وی تاکید کرد: در انتخابات هر چه مردم تصمیم بگیرند، خوب است و در بحث اجرا، ما تلاش و تاکیدمان عمل به مر قانون است و متخلفان را مواخذه خواهیم کرد.
نماینده عالی دولت در استان فارس ادامه داد: افراد هیچ تفاوتی برای ما ندارند و همه کاندیداهایی که از مجاری قانونی وارد انتخابات شوند، محترم هستند.
استاندار فارس با بیان اینکه آموزش و پرورش در بسیج افکارعمومی و بالابردن مشارکت مردم و همچنین در اجرای انتخابات خیلی مهم است، گفت: در انتخابات گذشته هم تکیه زیادی به فرهنگیان وجود داشت و بار زیادی از برگزاری انتخابات بر عهده آنان قرار گرفت.
رحیمی افزود: امیدواریم همچنان که خواست امام راحل(ره) بود با توجه بیشتر و تقویت آموزش و پرورش، جامعه اصلاح شده به رشد مناسب خود برسد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: