کد خبر: 3819855
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
گروه اجتماعی ــ نماینده مجمع جهانی اهل بیت(ع) با یادآوری اینکه این مجمع در ۱۴۰ کشور دنیا فعالیت می‌کند، از اجرای برنامه‌های دهه کرامت در این کشور‌ها از سوی تشکل‌های بومی شیعی خبر داد.

به گزارش ایكنا از فارس، عبدالرضا راشد، نماینده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رئیس كارگروه اقوام، ملل و مذاهب ستاد هماهنگی دهه كرامت كشور امروز، 26 خردادماه در نشست مشترک شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور و استان فارس که در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شد، گفت: این سازمان نماینده رسمی جمهوری در برنامه‌های فرهنگی و فعالیت‌های دینی است که در چند کشور برنامه اصلی خواهیم داشت.
وی افزود: تمامی نمایندگان فرهنگی كشورمان در 80 نمایندگی در 58 كشور جهان در دهه كرامت برنامه‌های ویژه‌ای در كشورهای مختلف اجرا خواهند كرد و این برنامه‌ها شامل جشن‌های ولادت حضرت معصومه(س) و میلاد امام رضا(ع)، برگزاری نمایشگاه‌های پوستر و كتاب و غیره خواهند بود.
راشد اظهار كرد: قرار است شورای دهه كرامت با مدیریت رئیس نمایندگی سیاسی كشورمان در كشورهای مختلف به دبیری نمایندگان فرهنگی و با عضویت نهادهای فرهنگی در كشورها شكل بگیرد.
وی با بیان اینكه با هماهنگی‌های صورت گرفته تشكل‌های بومی هر منطقه و كشور هم برنامه‌های ویژه‌ای خواهند داشت، گفت: همچنین مجمع جهانی اهل بیت(ع) نیز در 140 كشور دنیا بیش از 700 نفر عضو دارد كه بیش از یك هزار مركز و مؤسسه دینی و شیعی با آن مرتبط است و 3 هزار مبلغ بومی نیز تحت پوشش دارد كه در ایام دهه كرامت برنامه اجرا می‌كنند.
نماینده مجمع جهانی اهل بیت(ع) ادامه داد: بناست در ایام دهه كرامت در كشورهای مختلف تشكل‌های بومی شیعی در مساجد برنامه‌های ویژه دهه كرامت را اجرا كنند.
وی در پایان درخواست كرد تا یك كتاب ویژه احمدبن موسی شاهچراغ(ع) به مجمع جهانی اهل بیت(ع) برای ترجمه و انتشار در دنیا مختلف دنیا معرفی شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: