کد خبر: 3818849
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
گروه اجتماعی ـ استاندار فارس، امنیت را پایه توسعه و رفاه یك كشور توصیف كرد و گفت: همان‌گونه که کشور توسعه یافته دارای امنیتی پایدار و مستمر است، وجود امنیت هم متأثر از مؤلفه‌های مختلفی است.

به گزارش ایكنا از فارس، عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس امروز، 22 خردادماه در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان قدیم و جدید نیروی انتظامی فارس ضمن قدردانی از زحمات سردار گودرزی در طول 5 سال در فارس که توانست رتبه امنیت استان را افزایش دهد، گفت: اخلاق نیکو و پسندیده همراه با نظم که سردار گودرزی در مجموعه فرماندهی انتظامی فارس به جا گذاشت قطعاً سرمایه خوبی برای همکاران ناجاست.
وی افزود: بنایی نداشتیم که با رفتن سردار گودرزی به علت تدبیر شجاعت حسن خلق و پیگیری‌هایی که در امور داشتند، موافقت کنیم اما فرماندهی ناجا اعلام کردند که به‌دنبال ارتقای ایشان هستند که ما هم از این موضوع حمایت می‌کنیم.
رحیمی با بیان اینكه سردار حبیبی، جانشین سردار گودرزی دارای تجارب ارزنده‌ای در سطح كشور بوده و از فرماندهان بسیار با تدبیر و ولایت‌مدار و خوب كشور است، گفت: توفیقات سردار گودرزی در سایه تعاملی بود که با مجموعه تحت فرماندهی و شورای تأمین استان و نیروهای اثرگذار و ذی نفوذ در استان داشت.
استاندار فارس یادآور شد: اعضای شورای تأمین با همدلی اتحاد و همفکری سعی داشتند که بتوانند نظم و امنیت در استان برقرار کنند و نیروی عملیاتی برنامه‌های این شورا نیروی انتظامی بود که خوش درخشید.
وی با تصریح اینكه نعمت سلامت و امنیت كمتر مورد توجه قرار می‌گیرد كه در نبودشان ارزش آن‌ها مشخص می‌شود، امنیت را پایه توسعه و رفاه یك كشور توصیف كرد و گفت: همان‌گونه که کشور توسعه یافته دارای امنیتی پایدار و مستمر است، وجود امنیت هم متأثر از مؤلفه‌های مختلفی است که در عملکرد فرماندهی انتظامی مشاهده كردیم.
رحیمی، نظم‌پذیری، قانون‌مداری، تعامل مثبت و حسنه با مردم، عمومی کردن نظم و استفاده از مشارکت مردم و همچنین تسلط بر قلوب همکاران و خوشخویی فرمانده سابق ناجا را از جمله مؤلفه‌هایی دانست كه موجب افزایش و ارتقای امنیت در فارس شده است.
استاندار فارس با ذكر این نكته كه مؤلفه‌های تقویت‌کننده امنیت اگر مورد توجه ویژه قرار نگیرد ممکن است به مؤلفه تهدیدکننده تبدیل شوند، گفت: فارس حلقه اتصال چند استان است که می‌تواند هم ظرفیت هم تهدید باشد؛ همچنین وجود گروه‌های سیاسی، مذهبی، قومی و اعتقادی متعدد نیز می‌تواند هم فرصت و هم تهدید باشد که قطعاً در سایه تدبیر است که همه این مؤلفه‌ها را می‌توان در راستای ارتقای امنیت به کار گرفت و در این زمینه نیز اقدامات خوبی توسط فرماندهی ناجا در فارس انجام شد و قطعاً زمینه مناسبی را جهت ادامه این خدمات ارزنده ایجاد کرد.
وی از فرمانده ناجا درخواست كرد كه با توجه به گستردگی استان فارس و مؤلفه‌های مؤثر بر ارتقای امنیت، توجه ویژه‌ای به بحث پشتیبانی و تزریق نیروی انسانی و پاسگاه‌های جدید‌التأسیس در فارس شود و سپس ادامه داد: فارس بیش از 122 هزار كیلومتر مربع وسعت دارد؛ لذا نیاز داریم كه کارکنان ناجا افزایش كمی و كیفی داشته باشند همچنین پشتیبانی‌های تداركاتی و لجستیكی از نیروی انتظامی فارس شود.
رحیمی یادآور شد: فرمانده نیروی انتظامی تدابیر خوبی هم در بحث امنیت و هم معیشت كاركنان و هم بهسازی و مرمت و تأسیس پاسگاه‌ها و كلانتری‌ها در سطح استان انجام داده بود كه لازم است این اقدامات تقویت شود.
استاندار فارس در پایان تأكید كرد: تقویت نیروی انتظامی در دستور كار است؛ چرا كه تقویت ناجا یعنی به ارمغان آوردن امنیت و آسایش برای مردم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: