کد خبر: 3818520
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۷
گروه اجتماعی ــ جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس، فلسفه تشكیل بسیج را استفاده از ظرفیت مردم دانست و گفت: این مفهوم بدان معناست كه هر جا مشکلی به وجود می‌آید یا کار بزرگی است که از عهده سازمان مربوطه خارج باشد، باید مردم ورود کنند و مسئول هماهنگی، آموزش و همکاری را بسیج به عهده دارد.

به گزارش ایكنا از فارس،  یدالله بوعلی، جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس امروز، 21 خردادماه در مراسم تودیع و معارفه مسئولان بسیج سازندگی و فضای مجازی سپاه فجر با یادآوری فعالیت‌های بسیج، گفت: فلسفه تشكیل بسیج استفاده از ظرفیت مردم در عرصه‌های مختلف است.
وی افزود: این مفهوم بدان معناست كه هر جا مشکلی به وجود می‌آید یا کار بزرگی است که از عهده سازمان مربوطه خارج باشد، باید مردم ورود کنند و مسئول هماهنگی، آموزش و همکاری را بسیج به عهده دارد و بسیج سازندگی هم جزئی از این مجموعه بسیج است.
بوعلی با تأكید بر اینكه به طور مشخص سازمان بسیج نه در تقابل، نه در مخالفت و نه حتی در موازات دیگر ادارات و سازمان‌هاست، گفت: هنر سازمان بسیج براساس فلسفه تشکیلش این است که با استفاده از ظرفیت مردم به کمک دیگر ارگان‌ها برود و بسیج سازندگی هم یكی از این ساختارهاست.
جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس با اشاره به فعالیت‌های بسیج سازندگی گفت: واقعیت امر این است که تشکیل بسیج سازندگی، با هدف اینکه بعضی از خدمات سازمان‌ها و ارگان‌ها را به عهده بگیرد تشکیل نشده و فقط برای همراهی و مکمل بودن برای انجام بهتر کارهاست.
وی ادامه داد: کار بسیج سازندگی تولید، به عهده گرفتن مسئولیت علمی و سایر موارد نیست بلكه كار این است که در هر عرصه‌ای که می‌تواند به توسعه علمی و تولید كشور کمک کند.
بوعلی همچنین به آثار تربیتی بخش‌های مختلف بسیج اشاره كرد و گفت: اینکه یک.جوان در جمع اعضای حزب‌اللهی و جهادی وارد می‌شود، آثار تربیتی دارد که این هم نکاتی است که نباید غفلت شود.
وی تأکید کرد: همه ما اگر دارای یک تفکر باشیم و باید بدانیم که قرار نیست ما دیگران را ناکارآمد جلوه دهیم. بلکه باید در دل مردم و همراه مردم باشیم و همراه و هم و به مسئولان یاری دهیم و مردم نیز خودشان حضور نیروهای بسیج را می‌فهمند.
جانشین فرماندهی سپاه فجر فارس در پایان با اشاره به فعالیت‌های سازمان فضای مجازی نیز گفت: می‌توانیم مطالبات و دیدگاه خود را در مورد فضای مجازی بیان کنیم و از این ظرفیت‌ استفاده بهینه برای دستیابی به آرمان‌های انقلاب كنیم.
یادآور می‌شود، در این مراسم از زحمات عبدالحمید اسماعیلی تقدیر و سرورزاده به عنوان رئیس سازمان بسیج سازندگی استان فارس معرفی و همچنین از زحمات محمدجواد كهندل‌پور قدردانی و محمدجواد دوستدار به عنوان رئیس جدید سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس معرفی شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: