کد خبر: 3818222
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۱
گروه اجتماعی ــ مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس بر لزوم تشکیل کمیته‌ای تخصصی برای پیش‌بینی و ایجاد امکان اسکان اضطراری شهر شیراز در مواقع بحرانی تأكید کرد.

به گزارش ایكنا از فارس، حسین درویشی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس امروز، 20 خردادماه در شورای استان به تشریح جزییات طرح اسكان اضطراری شهر شیراز در مدیریت بحران پرداخت.
وی با بیان اینکه تجربه نشان داده كه بر مبنای استانداری كه در نظر گرفته شده، آسیب‌پذیری در روستاها ١٠ و شهرها ٢ درصد پیش‌بینی شده است، افزود: اسكان اضطراری در روستاها بیشتر جواب می‌دهد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس همچنین با تصریح اینکه در کلان‌شهر شیراز مراکزی برای تغذیه اضطراری در مواقع بحرانی شناسایی شده است، گفت: انبارهای ما از استاندارد لازم برخوردار هستند و جمعیت هلال احمر هم پاسخ‌گو است اما در عین حال باید كمیته‌ای تخصصی برای اسكان اضطراری در شهر شیراز تشكیل شود.
درویشی با اشاره به این نکته که فارس به لحاظ وسعت و جمعیت رتبه چهارم را نسبت به سایر استان‌های كشور دارد، گفت: 70 درصد جمعیت این استان در شهرها و ٢٩.٥ درصد در روستاها اسکان دارند و نیم درصد نیز غیرساكن هستند.
وی یادآور شد: براساس سرشماری سال ٩٥، تراكم جمعیت در شهر شیراز، ٧٢ هزار و ١٥ نفر در كیلومتر مربع است که منطقه چهار در این کلانشهر دارای بیشترین تراكم جمعیتی و منطقه 10 دارای کمترین تراکم است. به لحاظ وسعت منطقه هشت نیز بیشترین تراکم وسعتی شهر شیراز را به خود اختصاص داده است.
درویشی اضافه کرد: طبق سوابق شاخص‌های آسیب‌پذیری زمین لرزه‌های كشور، پیش‌بینی می‌شود كه اگر زلزله‌ای با شدت ٦ ریشتر یا بیشتر ایجاد شود، حدود ١٠ درصد از جمعیت شهر شیراز دچار آسیب خواهد شد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر فارس همچنین بیان كرد: به میزان ٢ درصد جمعیت ساكن در شهرها، دپوی اقلام امدادی داریم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: